lodówka

We współczesnej kuchni, można powiedzieć, że lodówka jest jednym z urządzeń obowiązkowych. Dlatego bardzo ważnym jest odpowiednie dobranie urządzenia do swoich potrzeb i wymagań – by móc maksymalnie skorzystać z oferowanych przez nie funkcji. Jeżeli jesteś na etapie projektowania swojej kuchni, przeprowadzasz remont lub po prostu chcesz wymienić swoje urządzenie na inne, warto dobrze zastanowić się nad tym jaką lodówkę kupić.

Urządzenia potrafią bardzo różnić się od siebie – mają różną wielkość i pojemność, posiadają zamrażarki lub tylko chłodziarki, mają nowoczesne systemy podtrzymywania temperatury i zabezpieczenia przed brakiem prądu. Zanim zdecydujesz się na konkretny produkt, warto zwrócić uwagę na kilka funkcji, które mogą okazać potrzebne lub nawet wymagane w Twojej kuchni. Dzięki temu wybór nowego urządzenia stanie się łatwiejszy.

Aspektem, na który niewiele osób zwraca uwagę przy zakupie, a którego można później żałować jest hałas emitowany przez urządzenie. Warto jest zapoznać się ze specyfikacją w instrukcji – lodówka uważana za cichą powinna emitować nie więcej niż 40 decybeli. W przeciwnym wypadku hałas pracującej lodówki może być uciążliwy, zwłaszcza w nocy.

Ponieważ w większości przypadków lodówki są kupowane z myślą o tym, by służyły nam przez długi czas, ważne jest dopasowanie jej wnętrza do naszych potrzeb. Dlatego podczas wyboru swojego produktu zwróć uwagę na ilość szuflad, półek, miejsc na butelki czy jajka, oraz ilość i wielkość półek na drzwiach. Zastanów się z których miejsc w lodówce korzystasz najczęściej i wybierz to urządzenie, które najlepiej sprawdzi się w Twojej kuchni.

jaką lodówkę kupić

Kolejną ważną cechą naszej wymarzonej lodówki jest jej klasa energetyczna – Urządzenie wydajne energetycznie będzie po prostu tańsze w utrzymaniu ze względu na mniejszy pobór prądu. Najwyższa możliwa klasa energetyczna to A+++, z początku takie lodówki mogą wydawać się droższe od tych z niższą klasą, jednak na przestrzeni kilku lat ta różnica zwróci się w postaci oszczędności na rachunkach za prąd. Na opisie lodówki zwróć też uwagę na rubrykę rocznego zużycia energii i porównaj ją z innymi urządzeniami, którymi jesteś zainteresowany.

A co w przypadku kiedy zabraknie prądu?

Różne produkty reagują na to na swój sposób – od zapasowych baterii do specjalnych systemów podtrzymywania temperatury. Są to bardzo ważne funkcje, jeżeli nie chcemy zalać swojej kuchni rozmrożoną lodówką i stracić całego przechowywanego w niej jedzenia. Wysokiej klasy urządzenia potrafią utrzymać temperaturę nawet przez 24 godziny bez zasilania i naprawdę warto zapoznać się z parametrem utrzymania temperatury przed zakupem naszej chłodziarki.

Bardzo ważne jest też zapoznanie się z dodatkowymi funkcjami lodówek, których zakup rozważasz do swojej kuchni. Mogą one jeszcze bardziej pomóc spełnić Twoje wymagania dotyczące lodówki lub nawet zmienić decyzję, które urządzenie wybrać.

Wbudowana kostkarka do lodu jest dodatkową funkcją zyskującą coraz większą popularność. Dzięki niej nie trzeba już samemu zamrażać wody za każdym razem kiedy chcemy coś schłodzić. Kostkarki w lodówkach mogą zostać podłączone bezpośrednio do dopływu wody w kuchni i same będą regulować potrzebną jej ilość – użytkownik natomiast musi jedynie nacisnąć przycisk, by lodówka wysypała mu kilka kostek lodu. Idealne rozwiązanie na upalne dni lub długie imprezy.

jaka lodówka

System samo rozmrażania jest odpowiedzią na problemy wynikające z używania starszych urządzeń, w których sam proces rozmrażania lodówki potrafił trwać kilka godzin, a przez ten czas lodówka była bezużyteczna. Dzięki temu rozwiązaniu lodówka sama rozmraża się podczas swojego działania, jednocześnie nie zakłócając pracy i chłodzenia produktów w środku. Dzięki temu lodówka sama się konserwuje i wymienia wodę w obiegu.

Ważną funkcją dla osób wrażliwych na drobnoustroje jest system zabezpieczeń antybakteryjnych. Oznacza to, że wnętrze lodówki jest pokryte specjalną powłoką z wiązkami srebra, które hamują rozwój mikroorganizmów w lodówce. Dzięki temu nasze jedzenie nie tylko jest bezpieczniejsze niż w zwykłych lodówkach, ale też znacznie dłużej zachowa swoją świeżość.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here