jak zrobić choinkę z makaronu

Choinka z makaronu na może wydawać się trudna do zrobienia. Jednak wcale tak nie jest. Z pewnością poradzi sobie z tym każdy, zarówno dziecko, jak i dorosły. W niektórych szkołach podstawowych robi się świąteczne dekoracje, w tym również choinki z makaronu. Mogą być różnego koloru i z większości rodzajów makaronu. Świetnie nadaje się do tego makaron muszelki, wstążki lub rurki.

Wspólne robienie dekoracji sprawia, że wraz z naszymi bliskimi, możemy spędzać czas razem, przygotowując się do świąt. Możemy robić je z naszymi dziećmi, a dzięki temu spędzimy miło czas. Będziemy mogli porozmawiać o tym, co nasze dziecko chciałoby dostać w prezencie, oraz opowiedzieć mu o tradycjach świątecznych. Dodatkowo radość z tego że wykonaliśmy choinkę wspólnie jest ogromna.

Możemy wykonać taką choinkę dla siebie, do dekoracji domu, lub jako prezent dla bliskiej osoby. W dzisiejszych czasach odchodzi się od robienia prezentów samemu. Łatwiej jest iść do sklepu i kupić gotowe. Jednak dla wielu osób, taki ręcznie wykonany upominek jest o wiele cenniejszy niż kupowany. Obdarowany takim prezentem wie, że poświęciliśmy pieniądze na materiały, ale również swój czas, aby zrobić to jak najlepiej. Takie upominki są unikatowe, ponieważ nikt nie kupi, ani nie zrobi tego samego. Mamy pewność, że nasz prezent będzie jedyny w swoim rodzaju.

Jak zrobić choinkę z makaronu?

Potrzebne rzeczy to bristol kolorowy, lub tektura, mocny, bezbarwny po wyschnięciu klej, makaron, oraz spray do dekoracji. Możesz również zakupić kolorowe koraliki, lub sztuczny śnieg.

Pierwszy etap to przygotowanie bristolu, lub tektury. Musimy narysować i wyciąć półkole. Możemy to zrobić od cyrkla, bądź przystawić do kartki duży garnek i od niego to odrysować. Następnie wycinamy i formujemy z tego stożek. Gotową figurę łączymy za pomocą zszywacza, lub kleju, jednak to pierwsze będzie trwalsze i mocniejsze. Gdy nasza kartonowa choinka jest gotowa przystawiamy ją do tego samego bristolu i odrysowujemy podstawę. Wycinamy ją, ale przyklejamy dopiero na końcu.

choinka z makaronu

Drugi krok to wybranie odpowiedniego makaronu. W przypadku gdy zdecydowaliśmy się na muszelki, lub wstążki nie ma większego problemu.
Jednak, gdy wybór padł na rurki, to lepsza opcja będzie wybranie grubej tektury jako stożek. Tam makaron jest cięższy i mógłby wygiąć stożek z bristolu. Można użyć zwykłego makaronu, lub kupić zabarwiony szpinakiem, pomidorami, bądź czekoladą. Dzięki temu nasza choinka będzie kolorowa. Choinkę ze zwykłego makaronu możemy, na końcu, pomalować sprayem złotym, srebrnym, lub zielonym, oraz wykończyć sztucznym śniegiem.

Kolejny etap to przyklejanie makaronu. Najlepiej sprawdzi się do tego klej w słoiczku, ponieważ łatwiej będzie maczać w nim makaron. Jeśli mamy zwykły klej w tubce, to wylejmy trochę na zakrętkę od słoika i maczajmy w nim makaron. Niezależnie od kształtu naklejamy od spodu, ku górze. Nie oszczędzaj kleju, ponieważ nasza choinka będzie lepiej się trzymała. Muszelki i wstążki łatwo się przykleja. Rurki możemy przykleić tak, aby wyglądały jak gałęzie prawdziwego drzewka. Po tym etapie najlepiej odstawić nasze arcydzieło do wyschnięcia. W razie gdyby odpadł makaron, to musimy uzupełnić braki.

Ostatnią rzeczą jest dekoracja. I tu może ponieść nas fantazja. Możemy zrobić klasyczne zielone choinki, ale mogą być też srebrne, złote, czerwone, niebieskie, lub w każdym innym kolorze. Możemy dopasować kolor do wnętrza. W przypadku dzieci najlepsza będzie choinka kolorowa.

makaron spaghetti

Jeśli używamy kolorowego makaronu, to nie musimy dodatkowo malować sprayem. Po etapie malowania można dodać inne dekoracje. Z makaronu możemy skleić gwiazdę na czubek choinki. Między makaron możemy przykleić koraliki o różnych kolorach. Będą wyglądały jak bombki. Na koniec, szczególnie w przypadku zielonej choinki, ozdobić je sztucznym śniegiem. Możemy dokupić łańcuchy z koralikami, które będą świetną ozdobą. Przykładowo do srebrnej choinki świetnie sprawdzi się łańcuch niebieskich, czerwonych, bądź złotych koralików.

Na końcu przyklej spód. Może on być wykonany z tego co stożek. Pomalujmy go w tym samym kolorze co choinkę. Jako spód świetnie sprawdzi się makaron do lasagne. Jeden, lub dwa paski malujemy i przyklejamy do choinki. Dzięki temu cała będzie z makaronu.

Takie choinki z pewnością ucieszą twoich bliskich. Może być tak, że jesteś na chorobowym w pracy, lub na macierzyńskim. Wtedy możesz dorobić na sprzedaży tego typu dekoracji. Choinkę wysokości 30 centymetrów zrobisz w ciągu około dwóch godzin. Z powodzeniem możesz sprzedać ja za 30 złotych. Możesz wystawić ja na portalu z ogłoszeniami, bądź na którymś z mediów społecznościowych. Dzięki temu dorobisz do domowego budżetu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here