Agencja czy freelancer - kto lepiej wypozycjonuje stronę internetową?

Wirtualny poradnik, który został opublikowany na stronie masalski.com.pl, pokazuje bardzo wyraźnie, jak można własnymi siłami wypozycjonować stronę internetową. Proste to nie jest, dlatego mimo wszystko wiele osób decyduje się zlecić to zadanie firmom zewnętrznym. Agencje i freelancerzy chętnie się go podejmą. Jednakże kto z nich poradzi sobie z tym zadaniem lepiej?

Istnieje wiele różnic pomiędzy współpracą z freelancerami i dużymi agencjami. Agencje są większe, dlatego mają lepsze zaplecze techniczne i ludzkie, ale z drugiej strony freelancerzy pobierają mniejsze pieniądze za świadczenie usług. Wypisując sobie na kartce wady i zalety tych współprac, można stwierdzić, że to agencje będą lepszym wyborem. A niekoniecznie tak musi być. Sami eksperci od pozycjonowania (często pracujący właśnie dla agencji) na pierwszy raz polecają wybrać freelancerów lub mniejsze firmy. Dlaczego? Ponieważ jest to opcja znacznie tańsza, a wcale nie musi być gorsza.

Bardzo ważne jest jedynie to, aby przed nawiązaniem współpracy rzetelnie przyjrzeć się referencjom freelancera. Trzeba po prostu dowiedzieć się, czy rzeczywiście wie on, jak powinno wyglądać pozycjonowanie stron internetowych, czy tylko sprawia takie wrażenie. Dobry freelancer powinien posiadać swoją witrynę. Nie może reklamować się na forach czy grupach społecznościowych, bo świadczy to o jego niskim profesjonalizmie. Musi mieć też doświadczenie w fachu. A jeśli je posiada, najprawdopodobniej jest też w stanie przedstawić potencjalnemu usługobiorcy referencje od innych klientów. Na ich podstawie można wybrać tego idealnego specjalistę. Warto więc czasem pójść za głosem innych.

Ogłoszenia agencji marketingowych wyglądają naprawdę pięknie, ale słowa zwykle nie idą w parze z czynami. A freelancer też wie przecież, jak wypozycjonować stronę www, a często potrafi działać nawet lepiej niż agencje, bo w pełni koncentruje się na kliencie i jego celach. Taka współpraca jest też znacznie tańsza. A na zaoszczędzeniu paru groszy każdemu przecież zależy.

Więcej: http://masalski.com.pl/pozycjonowanie-stron

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here