Pozbądź się niewygodnego problemu dzięki labioplastyce

Jedne są większe, inne mniejsze, bywają też cienkie i grube, symetryczne i asymetryczne, a wszystkie z nich mogą mieścić się w normie. Trudno bowiem jednoznacznie określić, jak powinny wyglądać idealne wargi sromowe. Dopóki czujemy się z nimi komfortowo i nie odczuwamy żadnych dolegliwości, to wszystko z nimi w porządku! Problem zaczyna się dopiero wtedy, gdy wargi sromowe (najczęściej na skutek zbyt dużych rozmiarów) przeszkadzają nam w normalnym funkcjonowaniu – powodują ból, doprowadzają do otarć i infekcji intymnych, pogarszają jakość życia seksualnego i są przyczyną kompleksów. Zauważasz u siebie ten problem? Skonsultuj się ze specjalistą i rozważ labioplastykę – korektę warg sromowych.

Wargi sromowe do poprawki

Zewnętrzne narządy płciowe kobiece składają się m.in. z charakterystycznych delikatnych fałdek skóry – są to wargi sromowe mniejsze otaczające przedsionek pochwy. Wargi sromowe mniejsze chronione są dodatkowo przez większe wargi sromowe znajdujące się całkowicie na zewnątrz, wypełnione tkanką tłuszczową. Problemy natury estetycznej zazwyczaj  dotyczą nieprawidłowości w budowie warg sromowych mniejszych, które mogą być: 

  • nadmiernie powiększone, 
  • asymetryczne, 
  • dłuższe od warg sromowych większych. 

Skutkiem tego jest nieestetyczny wygląd miejsc intymnych, obniżony komfort psychiczny, a nierzadko też ból w trakcie stosunku czy nawet podczas noszenia jeansów albo uprawiania sportu. Rozwiązaniem jest labioplastyka, czyli zabieg z zakresu ginekologii estetycznej, który polega na korekcji warg sromowych mniejszych. 

Laserowa labioplastyka – sposób na powiększone wargi sromowe

Skutecznym urządzeniem do wykonywania zabiegów ginekologii estetycznej jest laser Mona Lisa Touch – używany m.in. do labioplastyki w Centrum DER-MED w Katowicach. Laserowa labioplastyka to innowacyjny sposób na rewitalizację warg sromowych, gdyż jest dużo bardziej precyzyjna, mniej inwazyjna i bezpieczniejsza od skalpela. Laser stymuluje koagulację tkanki, dzięki czemu zapobiega krwawieniu i skraca czas rekonwalescencji. 

Korekta warg sromowych polega na wycięciu nadmiaru tkanki za pomocą precyzyjnego lasera Mona Lisa Touch. Lekarz umiejętnie modeluje kształt warg sromowych, aby spełniały swoje funkcje i zyskały estetyczny kształt. 

Celem zabiegu jest poprawa wyglądu miejsc intymnych: 

  • zmniejszenie zbyt dużych lub zbyt długich warg sromowych, 
  • skorygowanie asymetrii, 
  • zmiana kształtu. 

Labioplastyka pomaga również w powrocie do pełnej sprawności seksualnej i odzyskaniu pewności siebie w sytuacjach intymnych. Przywrócenie radości z życia seksualnego dla wielu kobiet jest najważniejszym efektem labioplastyki.

Dlaczego zabieg laserowy jest lepszy od skalpela?

Laserowa plastyka krocza jest przede wszystkim zabiegiem dużo mniej inwazyjnym od interwencji z użyciem skalpela. Laser ogranicza uszkodzenia tkanek do minimum, zapobiega krwawieniu i znacząco skraca czas gojenia w porównaniu do metod chirurgicznych. Po zabiegu laserowym możemy spodziewać się dużo mniejszego obrzęku, a blizny pooperacyjne są niewidoczne. Dlaczego tak się dzieje? Laser stymuluje produkcję kolagenu w skórze, więc przy okazji przyspiesza regenerację tkanek i sprawia, że po zagojeniu stają się one bardziej elastyczne. 

Defekty narządów płciowych bywają wstydliwe i niechętnie dzielimy się tym z innymi, jednak w trosce o zdrowie i komfort psychiczny, powinnyśmy zawsze konsultować niepokojące zmiany ze specjalistą, który pomoże znaleźć skuteczne rozwiązanie takie, np. zabieg z zakresu ginekologii estetycznej. Więcej na temat plastyki warg sromowych przeczytasz na stronie: https://katowice.dermed.pl/pl/zabiegi/labioplastyka-warg-sromowych/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here