co warto zobaczyć w rzymie
fot. Pexels.com

Jeśli w tym roku planujemy zagraniczne wakacje, warto rozważyć wyjazd do stolicy Włoch. Rzym to najstarsze miasto świata. To tutaj możesz podziwiać pozostałości architektoniczne, które były wybudowane jeszcze kilkaset lat przed naszą erą i poczuć żywą historię starożytnego miasta. Co warto zobaczyć podczas pobytu w Rzymie? 

Przeczytaj też: https://www.daysandplaces.pl/co-zobaczyc-w-rzymie/

Wielkie Koloseum

Koloseum już na zawsze pozostanie głównym symbolem Rzymu. Jest to obowiązkowy punkt zwiedzania dla każdego turysty. Starożytna budowla została wybudowana na samym początku nowej ery. Na arenie koloseum rozgrywały się krwawe walki gladiatorów i innego rodzaju gry, które mogło oglądać nawet 80000 widzów jednocześnie.

Panteon prosto ze starożytnego Rzymu

Zaraz po Koloseum warto się udać do rzymskiego Panteonu. Jest to jeden z najlepiej zachowanych budynków pochodzących z czasów starożytnego Rzymu. Jego budowę datuje się w 118 roku. Za postawienie Panteonu odpowiada cesarz Hadrian Panteon, stąd nazwa świątyni.

Plac i Bazylika świętego Piotra

Będąc w Rzymie, powinniśmy odwiedzić Watykan – niewielkie państwo leżące na terenie stolicy Włoch. Miejsce szczególne dla osób religijnych, ponieważ to tutaj rezyduje papież i inne najważniejsze głowy kościoła katolickiego. Warto zobaczyć okrągły Plac św. Piotra otoczony imponującymi kolumnami, na których stoją piękne posągi. Na końcu skweru znajduje się ogromna Bazylika Świętego Piotra, która jest uznawana za najpiękniejszy budynek na świecie. Wnętrze świątyni posiada bogaty wystrój oraz piękne malunki na ścianach i sufitach. To tutaj znajdują się historyczne dzieła sztuki takie jak fresk „Stworzenie Adama”, rzeźba „Gloria” czy pieta Michała Anioła.

Fontanna di Trevi spełniająca życzenia

Jeśli spodobał ci się Rzym i chciałbyś do niego jeszcze wrócić, warto zajść na chwilę pod fontannę di Trevi i rzucić do niej monetę przez ramię. Istnieje miejska legenda, która mówi, że ta słynna, bogato zdobiona fontanna posiada magiczną moc spełniania życzeń. Rzut monetą powinien pomóc spełnić twoje marzenie oraz sprawić, że jeszcze powrócisz do stolicy Włoch.

Zobacz także: http://trzypion.pl/wakacje-w-hiszpanii-czas-zwiedzic-barcelone/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here