Jaka karma dla kotów senior?

0
857

Wielu wytwórców karm dla kotów poleca wykorzystywanie karm dopasowanych dla wieku kota. W wypadku seniorów są dwa etapy. Pierwszy etap starzenia zaczyna się po zakończeniu 7 roku życia – kot jest narażony na przybranie na wadze, natomiast kolejny etap to czas, kiedy kot osiąga 10 lat – kot ma wtedy skłonności do straty wagi. W tym czasie koty także są narażone na kłopoty zdrowotne. Więc jeśli zależy nam na tym, aby nasz pupil cieszył się dobrym zdrowiem, koniecznie musimy dobrać karmę do jego potrzeb.

Karma dla kotów senior

Po osiągnięciu około 10 roku życia potrzeby kotów zdecydowanie się zmieniają. Starsze koty są szczególnie wyczulone, mniej zwinne i wielokrotnie mają kłopoty zdrowotne np. cukrzycę, otyłość i choroby połączone z drogami moczowymi, wątrobą, uzębieniem, skórą, sierścią lub żołądkiem. By zagwarantować własnemu kotu-seniorowi komfort, odpowiedni stan zdrowia oraz formę na tym etapie życia, dopasuj karmę oraz dodatki do jego potrzeb. W związku z tym karma dla kotów senior musi zostać odpowiednio dobrana. Karmy dla starszych kotów dostępne na https://www.dolina-noteci.pl/pol_m_Karma-dla-kota_Karma-dla-kota-senior-253.html pochodzą przede wszystkim od szanowanych wytwórców. Każdy opiekun może dobrać posiłek przystosowany do potrzeb kota zarówno pod względem składu, dostępnych w nim artykułów, jak również ceny za pudełko.

Jakie są karmy dla seniorów?

Starsze koty mają trochę odmienne potrzeby niż koty dorosłe, natomiast często z ich wiekiem łączą się także ograniczenia w przyjmowaniu posiłku. Suche karmy dla kotów seniorów powinny być zawsze wybierane w oparciu o formę konkretnego kota, jego potrzeb pokarmowych, jak również zapotrzebowania na elementy wzmacniające lub po prostu gustu. Karma dla kotów senior dostępna jest jako karma sucha, szerzej dostępna, i karma mokra. Dzięki temu łatwiej jest wybrać swojemu kotu doskonale smakujący mu posiłek. Karmy mokre dla seniorów mają przede wszystkim jedną najistotniejszą zaletę – są bardziej miękkie oraz prostsze do jedzenia. W wypadku karm dla kotów po 7 roku życia maleje rozpiętość smaków karm. Przeważnie są to karmy z drobiem. Karmy dla seniorów mają zmniejszony stopień białka oraz całej energetyczności.

Kot senior – jak o niego zadbać?

Dobra dieta jest ważna dla utrzymania kota w doskonałym zdrowiu. Karma dla kotów senior to jedzenie, które wspiera system oraz nie pozwoli rozwinąć się chorobom oraz wadom charakterystycznym dla starszych kotów. Co więcej, zapewnia ona także szybko strawne elementy wartościowe o zmniejszonej kaloryczności. To powoduje, że zwierzę jest w doskonałej formie oraz nie czuje apetytu pomimo pobierania mniejszej ilości kalorii, co z kolei przekłada się na odpowiednie nastawienie oraz zachowanie właściwej wagi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here