W moim ogrodzie… ciekawe pomysły do wykorzystania na co dzień!

0
614

Ogród dla wielu osób to wyjątkowe miejsce. Można spędzać w nim czas na łonie natury, w pobliżu swojego domu, wykonywać różne prace ogrodowe oraz przebywać z dziećmi i przyjaciółmi. Tak naprawdę istnieje mnóstw korzyści z posiadania własnego miejsca zieleni pod domem, a dbanie o niego wcale nie musi okazać się trudnym zadaniem – wystarczy jedynie skorzystać z praktycznych przyrządów i nowatorskich rozwiązań.

Czy warto mieć swój własny ogród?

Posiadanie własnego ogrodu niesie za sobą mnóstwo korzyści. Po pierwsze, spędzanie w nim czasu poprawia nastrój – doskonale wpływa na samopoczucie oraz umysł. Eliminuje lęk i niepokój, odpręża oraz odstresowuje. Poprawia także funkcjonowanie układu odpornościowego, ponieważ słońce jest niezbędne do produkcji witaminy D, która obniża ryzyko zachorowania na wiele chorób i wzmacnia kości. Praca w ogrodzie jest pewną formą aktywności fizycznej – tak naprawdę można uznać ją za darmowy fitness, sprzyjający utracie zbędnych kilogramów oraz poprawie sylwetki. Wszelkie czynności takie jak pielenie, grabienie czy koszenie trawy to umiarkowane ćwiczenia fizyczne. Natomiast już aktywności takie jak kopanie łopatą lub rąbanie drewna są bardzo intensywne i zapewniają pracę wszystkich mięśni. Co więcej, spędzanie czasu na łonie natury dotlenia organizm i ułatwia zasypianie. Jest wyśmienitą odskocznią po ciężkim dniu – szczególnie dla osób, które pracują umysłowo. Dla wielu to nawet świetna terapia wspomagająca rekonwalescencję – na przykład w chorobach takich jak depresja czy uzależnienie.

Jak ułatwić sobie pracę w ogrodzie?

Aby cieszyć się pięknym ogrodem należy o niego odpowiednio dbać. Co zrobić, aby praca ta nie wymagała zbyt wiele wysiłku? Warto postawić na starannie przemyślany projekt ogrodu – najlepiej korzystając z usług profesjonalistów. Dobrze jest wybrać mało wymagające rośliny oraz dużą ilość naturalnej łąki czy też trawnika. Ostatnio w modzie są naturalne dzikie ogrody, niewymagające wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Jeżeli zależy nam na szybkim efekcie doskonałym pomysłem są półprodukty – gotowa trawa z rolki czy też maty rozchodnikowe. Niezbędnym zadaniem w każdym ogrodzie jest pielenie – aby praca ta była przyjemniejsza, warto zaopatrzyć się w klęcznik ogrodowy, które pełni również rolę niskiego krzesełka. Aby jednak całkowicie pożegnać się z chwastami można zastosować agrotkaninę lub agrowłókninę czy też po prostu wysypać żwir i kamienie. Narzędzia stosowane w ogrodzie powinny być ergonomiczne oraz solidne. Bardzo pomocne są urządzenia takie jak dmuchawa elektryczna, siewnik czy rozdrabniacz do liści.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here