plastyka powiek

Plastyka powiek to zabieg przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, polecany osobom, które chcą odzyskać napięcie i elastyczność skórny dolnej lub górnej powieki. Jest to najczęściej wybierana metoda odmładzania oraz korygowania wyglądu oczu. Dzięki niej można pozbyć się opadających powiek lub worków pod oczami, które optycznie postarzają twarz i nadają jej zmęczonego wyglądu. Komu polecany jest zabieg plastyki powiek i co warto o nim wiedzieć?

Plastyka powiek – kiedy potrzebna?

Na plastykę powiek zgłasza się wiele mężczyzn oraz kobiet w różnym, nawet młodym wieku. Dzieje się tak, ponieważ skóra wokół oczu jest wyjątkowo cienka i delikatna oraz szybko traci swoją pierwotną elastyczność. Co więcej, ta część ciała intensywnie pracuje podczas mrugania, uśmiechu czy mrużenia oczu pod wpływem promieni słonecznych, przez co bardziej narażona jest na utratę sprężystości. Plastyka powiek odwraca skutki procesu starzenia się oraz negatywnych czynników zewnętrznych – redukuje nadmiar tkanki tłuszczowej i skóry, atrakcyjnie uwydatniając oczy i poprawiając cały wygląd twarzy. Dzięki zabiegowi twarz wydaje się radośniejsza i odzyskuje młody oraz wypoczęty wygląd. Poprawie ulega nie tylko uroda pacjenta, ale też ogólny odbiór społeczny. Zabieg ma wiele zalet, również, jeśli chodzi o aspekty zdrowotne. Pomaga w pozbyciu się obwisłej skóry, dzięki czemu poszerza pole widzenia oraz usprawnia wzrok. Pozytywnie przekłada się to na życie codzienne i sprawność zawodową.

Kto powinien rozważyć plastykę powiek? Osoby, których problemem jest nadmiar zwisającej skóry, która pokrywa fałd górnych powiek. Wskazaniem do wykonania zabiegu jest obrzęk w okolicy dolnych lub górnych powiek, przez co twarz wygląda na zmęczoną i znacznie starszą. Poleca się także przeprowadzenie go w przypadku głębokich bruzd pod oczami.

Co warto wiedzieć o zabiegu plastyki powiek?

Zabieg plastyki powiek jest bezpieczny oraz dyskretny – wszystkie cięcia wykonywane są w naturalnych załamaniach powieki, dzięki czemu są niewidoczne. Efektami ubocznymi, które mogą po nim wystąpić, najczęściej są siniaki i opuchlizna, a niekiedy przesuszenie oczu i świąd. Plastykę można wykonać tylko na górnych lub tylko na dolnych powiekach, lub też kompleksowo – na górnych i dolnych powiekach jednocześnie. O tym, ile skóry lub tłuszczy się pozbyć decyduje lekarz na podstawie czynników takich jak symetria brwi, struktura kości czy mięśni. W celu zmniejszenia siniaków i obrzęków do usuwania nadmiaru tkanki może też być stosowana elektrokoagulacja lub laser. Efekty w postaci odmłodzonej twarzy i napiętej oraz elastycznej skóry powiek utrzymują się nawet do 10 lat. Osoby, które chciałyby wykonać plastykę powiek bez interwencji chirurgicznej, mogą zdecydować się na zabieg z użyciem wypełniaczy z kwasem hialuronowym, którego efekty utrzymują się znacznie krócej – do 18 miesięcy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here