Oliwki do skórek i paznokci

Mogłoby się wydawać, że oliwka do skórek i paznokci to kosmetyk, który nie jest konieczny do zrobienia manicure’u, nic bardziej mylnego. Dłonie i paznokcie są niczym wizytówka, pokazują, czy dana osoba dba nawet o małe elementy swojego wyglądu. Względy estetyczne to nie jedyny powód, aby stosować oliwki do skórek i paznokci. Naderwane, poszarpane skórki powodują ból, a słabe, łamiące się paznokcie – dyskomfort. Sprawdź, ile możesz zyskać, gdy z oliwką do skórek i paznokci zadbasz o te części swoich dłoni.

W jakim celu stosuje się oliwki do skórek i paznokci?

Podrażnione, zaczerwienione skórki wokół paznokci to nic przyjemnego – gdy zostaną niefortunnie dotknięte  bolą. Poza tym nie wyglądają dobrze. Przy zaniedbanych skórkach nawet pomalowane paznokcie nie prezentują się ładnie. Oliwki do skórek i paznokci to produkty, dzięki którym problem suchych, nierównych skórek można skutecznie zwalczyć. Ponadto oliwka do skórek odżywia także paznokcie, które w efekcie stają się bardziej wytrzymałe na zniszczenia. Zapuszczenie długich paznokci nie jest już problemem. Z pomocą oliwek do skórek i paznokci można dodatkowo odżywić końce palców. Oczywiście, ważne jest dostarczenie odpowiedniej ilości witamin, ale produkty wspierające paznokcie od zewnątrz również mają znaczny wpływ na kondycję skóry i płytki paznokcia.

Najlepsze efekty są zauważalne, gdy oliwka jest stosowana kilka razy w tygodniu, należy ją nakładać aplikatorem bezpośrednio na wały okołopaznokciowe. Oliwka zadba, aby skórki były miękkie i nawilżone, co znacznie zmniejszy ryzyko zadzierania się skórek czy ich nieprzyjemnego twardnienia.

Na co zwracać uwagę przy wyborze oliwek do skórek i paznokci?

Przed wyborem oliwki do skórek i paznokci dobrze jest sprawdzić, jaki efekt gwarantuje. Najważniejsze to nawilżenie i natłuszczenie oraz odżywienie dzięki wartościowym składnikom zawartym w kosmetyku, np. witaminom lub naturalnym olejom. Rzut oka na skład produktu powinien rozwiać wątpliwości. Oliwka powinna zapobiegać łamaniu się paznokci oraz przesuszaniu się skórek.

Kolejny aspekt, na który warto zwrócić uwagę, to zapach kosmetyku. Nie jest to najważniejsza cecha oliwek do skórek i paznokci, ale miły zapach pozytywnie wpływa na samopoczucie, sprawia, że używanie produktu jest przyjemniejsze. W ofercie MylaQ dostępne są oliwki o czterech soczyście owocowych zapachach: kiwi, wiśnia, brzoskwinia oraz malina.

Ważne jest regularne stosowanie oliwki do skórek. Tylko systematyczna pielęgnacja zapewni trwałe polepszenie kondycji paznokci i skórek wokół nich. Oliwki do paznokci nie uszkadzają lakieru, więc mogą być stosowane nawet wtedy, gdy paznokcie są ozdobione.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here