Kraków rynek

Małopolska to niezwykle malowniczy region Polski, niezależnie czy jesteście jej mieszkańcami, bądź przyjechaliście na wakacje czy planujecie jedynie zobaczyć coś przejazdem w tym regionie jest kilka miejsc, których nie możecie i nie powinniście pomijać. Poniżej lista miejsc, w które warto się udać.

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/miejsca-malopolska/

1. Kraków

Jest to miasto, które jest obowiązkowe do zwiedzenia podczas pobytu w Małopolsce. Kiedy będziecie na miejscu koniecznie udajcie się do Bazyliki Mariackiej, na Rynek Główny, a także nie zapominajcie o Wawelu. Kraków to miasto, które jest naprawdę godne, aby je odwiedzić.

2. Tatry

Dla tych, którzy wolą aktywną wersję wypoczynku, polecamy Tatry. Są to słowacko-polskie góry (Gerlach, Rysy, Krywań). Jeżeli jesteście fanami narciarstwa jest to strzał w dziesiątkę, a jeśli nie zawsze możecie skorzystać z kolarstwa górskiego czy też zwykłych wędrówek po górach.

3. Muzeum Pamięci i Muzeum Aschiwitz-Birkenau

Tego miejsca z pewnością nie powinno nazywać się „atrakcją” a raczej dobrą lekcją historii oraz miejscem pamięci. Cały obiekt możecie obejść sami, bądź z przewodnikiem, a na początku dostaniecie zestaw ze słuchawkami, który ułatwi wam „zwiedzanie” i przybliży was do tragedii tego miejsca.

4. Zakopane

Zakopane tak samo jak Kraków jest obowiązkowym miastem, które warto zwiedzić będąc w Małopolsce. Skoki narciarskie, kolejki linowe, oraz klimatyczne domki w stylu zakopiańskim.

5. Kopalnia Wieliczka

Kopalni Soli „Wieliczka” chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Znajduje się tuż pod Krakowem. Zdecydowanie warto się tam udać i zwiedzić kopalnię.

6. Bochnia

Bochnia to miasto słynące ze swojej kopalni soli. Kopalnia ta wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podczas zwiedzania macie trzy możliwości:

  • podstawową z podziemną ekspozycją,
  • historyczną „Wyprawa w Stare Góry”,
  • przyrodniczą.

Zobacz też: http://trzypion.pl/ciekawe-miejsca-w-zachodniopomorskim/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here