zabawa z dzieckiem na placu zabaw
fot. pexels.com

Dzieci uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu! Nic dziwnego, ponieważ mogą się bawić z innymi dziećmi, a także zażywają świeżego powietrza, która pozytywnie wpływa na ich zdrowie. Dodatkowo rodzice mogą spotykać się z innymi rodzicami i prowadzić długie dyskusje, gdy ich pociechy bawią się na dworze.

Przeczytaj też: http://www.blogprasa.pl/zabawy-dla-dzieci-na-dworze/

Zabawy na świeżym powietrzu mają same plusy! Jeśli macie tylko możliwość wychodzenia ze swoim dzieckiem na plac zabaw lub do parku, to zabierajcie je jak najczęściej.

W co się bawić?

Możecie zastanawiać się, w co można się bawić na dworze z dzieckiem. Istnieje wiele różnych form zabaw, które z pewnością przypadną do gustu twojemu dziecku. Przede wszystkim skorzystajcie z tego, co oferuje wam plac zabaw, na który się wybieracie.

Nierzadko na takim placu zabaw znajduje się piaskownica, w której można budować zamki z piasku, babki i bawić się wieloma akcesoriami dedykowanymi do zabawy w piaskownicy. Wszelkie wiaderka, łopatki, grabki, koparki – każde dziecko lubi się bawić takimi zabawkami.

Również kolorowa kreda spodoba się wszystkim malcom. Będą mogli swobodnie wyrazić swoje artystyczne upodobania na chodniku lub podjeździe.

Huśtawki również podbiją serca maluszków. Na placach zabaw są dedykowane dla nich, z dodatkowym zabezpieczeniem, w które wkłada się młodsze dziecko i delikatnie huśta.

Dla starszych dzieci

Zjeżdżalnia i drabinki z pewnością przypadną do gustu starszym dzieciom. Zwłaszcza, że wiele placów zabaw ma je w swoim wyposażeniu. Można wówczas wspinać się dowoli po drabinkach i zjeżdżać na wiele sposobów ze zjeżdżalni.

Dużo placów zabaw ma również siłownie zewnętrzne, które także cieszą się popularnością wśród starszych dzieci. Orbitreki, rowerki, sprzęty z drobnym obciążeniem stanowią sporą atrakcję dla dzieci, które nie mają tego w domu na co dzień.

Starsze dzieci równie chętnie, co maluszki, wybierają huśtawki. Jednakże uważajmy na zabawy dzieci na huśtawkach, ponieważ często chcą się okręcać, wyskakiwać z nich lub bardzo szybko huśtać, a to może prowadzić do tragedii.

Zobacz też: http://www.e-komers.pl/sklep-z-zabawkami-dla-dzieci/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here