Logistyka wysokich lotów

Transport, magazynowanie i przesył produktów opiera się na dobrej organizacji logistyki i odpowiednich narzędziach, które tą logistykę ułatwiają bądź utrudniają. W ostatnich latach zauważamy rewolucje w tej dziedzinie i wejście na rynek wielu nowinek, takich jak plastikowe skrzyniopalety, pojemniki i kontenery. O szczegółach technicznych nadmienionych kistenów oraz ich zastosowaniu w poszczególnych branżach dowiesz się z poniższego artykułu.

Rewolucja logistyczna i producent skrzyniopalet

W pierwszym dziesięcioleciu XXI wieku, w magazynach i korytarzach transportowych dominowały metalowe czy drewniane palety o różnych rozmiarach i gabarytach. Ich nieporęczność, mała wytrzymałość na czynniki atmosferyczne sprawiła, iż obecnie zastępowane są standaryzowanymi, ujednoliconymi pojemnikami takimi jak skrzyniopalety plastikowe. Badania wskazują, że pozwala to usprawnić logistykę nawet dwukrotnie, bowiem możliwość łączenia palet w większe zespoły i ich wspólnego załadunku, transportu usprawnia pracę.

Największym producentem takich innowacyjnych, a zarazem standaryzowanych skrzyniopalet plastikowych jest konsorcjum Scholler Allibert. Ta niemiecka firma o 60 letniej tradycji jest pionierem rynku. W ofercie nadmienionego przedsiębiorstwa znajdziemy pojemniki i Skrzyniopalety plastikowe dla wielu branż w tym rolnictwa, handlu detalicznego, przemysłu chemiczno-farmaceutycznego, motoryzacyjnego oraz przetwórstwa. Wszystkie pojemniki są wykonane z tworzywa sztucznego wysokiej jakości w pełni zdatnego do recyklingu.

Skrzyniopalety z tworzywa sztucznego – rodzaje

Dla branży rolniczej najlepsze są oferowane przez Scholler Allibert skrzyniopalety agriplus oraz agrilog. Ich standaryzowane wymiary (agriplus 1200 mm x 1000 mm x 790 mm oraz agrilog 1200 mm x 1000 mm x 591 mm) ułatwiają transport płodów rolnych oraz łączenie kontenerów w większe systemy modułowe do przewozu na przyczepach i tirach. Ażurowe boki umożliwiają stały dopływ powietrza, zaś wzmocniona podstawa zapewnia stabilność i wytrzymałość nawet przy maksymalnym załadunku palety.

Omawiany producent skrzyniopalet ma też w ofercie skrzyniopalety z tworzywa sztucznego przeznaczone dla przemysłu chemicznego. Szczelne skrzynie CL oraz CF wraz z górną pokrywą dają możliwość transportu cieczy a dzięki kwasoodpornym uszczelkom nawet substancji niebezpiecznych czy żrących. Wszystkie omówione skrzyniopalety spełniają przy tym certyfikaty jakości ISO 9001:2015 oraz 22000:2005 czy 50001:2011.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here