Co robić jeśli nie mogę schudnąć

Obecne czasy to era odchudzania (więcej o diecie odchudzającej tutaj: https://dietly.pl/dieta-pudelkowa/odchudzajaca). Gdzie się nie obejrzymy, wszyscy się odchudzają. Duży odsetek osób odchudzających się skarży się, że pomimo wszelkich starań, nie mogą schudnąć. Z czego to wynika? Jakie mogą być przyczyny braku postępów i jak temu zaradzić?

Nieprawidłowy lub zbyt intensywny trening

Pragnienie zmiany swojego wyglądu popycha nas do ciężkich treningów siłowych. Musimy pamiętać, że schudnięcie nie zależy jedynie od nich. Ważniejsze są treningi aerobowe, ruchowe, które wspomagają pobieranie energii z tkanki tłuszczowej, jednocześnie redukując ją.

Intensywny trening to nie droga do sukcesu. Owszem, kiedy chcemy schudnąć, musimy ćwiczyć. Ale nie mogą to być ćwiczenia zbyt częste i ponad nasze siły. Podczas treningu nasze mięśnie się męczą. Dzieje się tak, ponieważ białko mięśniowe ulega rozpadowi. Im bardziej męczymy nasz organizm, tym większy rozpad następuje. Po treningu powinniśmy dać czas naszemu organizmowi na pełną regenerację. Jeśli tego nie zrobimy i rozpoczniemy kolejną sesję, wtedy zamiast tkanki tłuszczowej, nasz organizm zacznie spalać mięśnie, co jest bardzo groźne i nie pomaga w schudnięciu.

Brak snu i stres

Częstym powodem nadprogramowych kilogramów jest stres i brak snu, które wpływają na nasz metabolizm. Jeśli nie dostarczymy organizmowi odpowiedniej dawki snu, narazimy go na zbyt duże obciążenie. To z kolei prowadzi do wydzielenia kortyzolu, hormonu odpowiedzialnego za stres, a co za tym idzie – zwiększenia ilości wytwarzanej insuliny przez organizm. Wszystko to ostatecznie sprawia, że na wadze pojawiają się dodatkowe kilogramy.

Kiedy naprawdę chcemy schudnąć, musimy zadbać o higienę snu. Jego brak nie prowadzi tylko do negatywnych zmian fizycznych, ale też psychicznych, które na pewno nie pomogą w walce z nadwagą.

Stres jest prowodyrem zwiększonego apetytu, a co za tym idzie – sprawia, że przybywa nam kilogramów. Jeśli naszym pragnieniem jest schudnąć, powinniśmy pozbyć się stresu z naszego życia. Jest na to wiele sposobów – medytacja, masaże, relaks czy rozmowa z terapeutą.

Nadzieja na szybkie rezultaty

Nadzieja na szybkie rezultaty

Dietetycy i eksperci od procesów spalania tkanki tłuszczowej zalecają, by tygodniowo zrzucać od 500 do 1000 g. Wielu osobom nie wystarcza jednak ten kilogram tygodniowo, są niezadowolone z rezultatu, przez co zaczynają wymyślać niezdrowe metody na spalenie większej ilości tkanki tłuszczowej. Często te poszukiwania na własną rękę kończą się całkowicie odwrotnie. Ważne jest, by dać swemu ciału czas na regenerację, na odnalezienie się w nowej sytuacji, jaką jest odchudzanie. Niektórych rzeczy nie wolno przyspieszać!

Za dużo jedzenia

Pilnowanie zjadanych kalorii podczas odchudzania to podstawa. Kiedy się tego nie robi, można być pewnym, że zjada się o dużo za dużo. Ulubiony kebab, frytki, pizza to mnóstwo węglowodanów i tłuszczów, które jednocześnie tuczą i czynią szczęśliwymi. Przed rozpoczęciem odchudzania warto się zastanowić, czy na pewno jesteśmy w stanie zmienić swój styl życia, aby po kilku miesiącach zobaczyć w lustrze całkiem inną osobę. Warto również zainwestować w catering dietetyczny, który zajmie się obliczeniami kalorycznymi za nas. Aby wybrać dla siebie najlepszy, koniecznie zajrzyj na Dietly i sprawdź catering dietetyczny Poznań. To tam porównasz wszystkie firmy cateringowe w swojej okolicy!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here