Co powinieneś wiedzieć, zanim wyczarterujesz jacht w Chorwacji?

Chorwacja słynie z pięknych plaż, zapierających dech w piersiach widoków oraz wspaniałej infrastruktury żeglarskiej. Decydując się na czarter jachtów w Chorwacji warto przed wyjazdem odpowiedzieć na kilka ważnych pytań. Dowiedz się, o czym powinieneś wiedzieć zanim wyruszysz w rejs jachtem.

Czym kierować się podczas wyboru jachtu?

Rodzaj oraz wielkość jachtu warto dostosować do liczby członków załogi oraz ich preferencji. Powinniśmy zatem zadbać, aby każdy posiadał prywatną kajutę, która pozwoli poczuć się swobodnie i wygodnie. Jest to na tyle istotne, ponieważ rejs jachtem trwa zazwyczaj kilka tygodni, podczas których z pewnością każdy zechce zaznać odpoczynku.

Jeżeli w podróż wyruszamy z własnym sternikiem, warto dopytać go o wymagania co do wyposażenia sterowni. Może się okazać, że niezbędne będzie wyposażenie jachtu w drukarkę map, rolowany grot czy ster strumieniowy. Chcąc zaznać odrobiny luksusu warto postawić na piękny i przestronny katamaran, który pozwoli poczuć się każdemu wyjątkowo.

Czego nie przeoczyć podczas odbioru jachtu?

Odbiór i oddanie jachtu to odpowiedzialne zajęcie. Obowiązki powinna przejąć osoba, która zna się na jachtach i zna ich podstawowe wyposażenie. Czarter jachtów w Chorwacji warto rozpocząć od dokładnego sprawdzenia jachtu. Może się bowiem okazać, że podczas rejsu niesprawne będą istotne urządzenia, które wykluczą dalszą podróż.

Podczas odbioru jachtu warto również dokładnie słuchać instrukcji pracownika mariny, który objaśni w jaki sposób działają urządzenia na pokładzie. Ten istotny element wyprawy warto powierzyć sternikowi, dla którego ta wiedza może okazać się niezbędna.

Czy chorwacka infrastruktura żeglarska jest dobrze wyposażona?

Jak wspomniano we wstępie, Chorwacja słynie z nowoczesnej infrastruktury żeglarskiej. Jedna z lepszych w Europie każdego roku zachwyca tysiące turystów. Ponadto, malownicze widoki oraz piękne zatoki i plaże dopełniają doskonałe trasy żeglarskie.

Czarter jachtów w Chorwacji to również doskonały sposób na poznanie tysiąca chorwackich wysp, z których większość wciąż pozostaje bezludna. Nieodkryte wysepki i dzikie zatoki to raj dla żeglarzy, którzy mogą podziwiać ich piękno z prawdziwie bliskiej odległości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here