Biokominki – Zalety

0
1695

Do niedawna mieszkańcy mieszkań w blokach mogli podziwiać żywy ogień tylko patrząc na płomień kuchenki gazowej. Marzenie o prawdziwym kominku było po prostu nie do zrealizowania, ale postęp nie stoi w miejscu, a dziś każdy może cieszyć się widokiem żywego ognia w domu. Być może było to spowodowane pojawienia się bio kominków. Sekret kominka eko jest prosty, a zarazem genialny, nie wykorzystuje paliwa stałego, a zatem nie pozostawia absolutnie żadnych śladów po spalaniu.

Bio kominki – rodzaje

Bio kominki dostępne są w takich wersjach: modele ścienne, wolnostojące modele i kominki na zamówienie. Kominki eko naścienne są montowane na ścianie prawie tak samo prosto jak płaskie telewizory. Pomiędzy sprzętem a przedmiotami łatwopalnymi (na przykład zasłonami) należy pozostawić około metra (bezpieczna odległość).

Wolnostojące bio kominki są, po prostu umieszczane w dogodnym miejscu (w bezpiecznej odległości od przedmiotów łatwopalnych). Instalacja może być bezpośrednio na podłodze, nic nie musi być umieszczone pod nim. Nadal istnieją modele produkowane na zmówienie, ich instalacja jest wykonywana przez profesjonalistów. Jak wiadomo, decyzja nie jest tania?

Zalety bio kominków

  • Instalacja bio kominka nie wymaga budowy fundamentu, komina i może być wykonana bez udziału specjalistów podczas montowania
  • Nie ma potrzeby uzyskiwania specjalnych zezwoleń, dlatego też można nawet umieścić je w mieszkaniu, a nie tylko w wolnostojącym domu
  • Kominki eko nie wymagają specjalnej opieki i można je przenosić, jeśli następuje przemeblowanie w pomieszczeniu, lub też, gdy przeprowadzany jest remont. Można je swobodnie przewozić podczas przeprowadzki do nowego mieszkania.
  • Ponadto są one niedrogie i łatwe w obsłudze, ponieważ koszty dotyczą tylko biopaliw. Zastosowanie bio kominków eliminuje koszty drewna opałowego, częstego sprzątania itd.
  • Kominek eko doda oryginalności, komfortu i uroku każdemu pokojowi, czy to w mieszkaniu, domu, biurze, sklepie itp.
  • W dobie rozwoju zielonych technologii ekologia jest jednym z najważniejszych elementów współczesnego życia człowieka, a bio kominek można nazwać rozwojem w stylu tego trendu.

Czym wyróżniają się kominki eko?

Wysokiej, jakości kominki eko na bioetanol są trwałe, niezawodne i bezpieczne, a jeśli przestrzega się podstawowych zasad bezpieczeństwa, nie spowodują pożaru. Nie trzeba ich jednak stale obserwować, można zapalić lub zgasić ogień w dowolnym momencie. W przypadku używania zwykłego kominka trzeba poczekać, aż drewno opałowe zostanie spalone. Można włączyć kominek eko i wejść do innego pokoju z pełnym przekonaniem, że nic się nie stanie.

W przeciwieństwie do innych rodzajów kominka, bio kominek daje żywy płomień, który nie emituje szkodliwych substancji, ponieważ biopaliwo jest bezpieczne i nieszkodliwe. Bio kominki reprezentowane są przez różne modele z różnymi typami obudowy i palników, okładzin, o różnych kształtach i rozmiarach, a także w szerokim zakresie cen. Można znaleźć dokładnie taki kominek, który będzie optymalny pod każdym względem. Ponadto wiele modeli może być wykorzystywanych do aromaterapii, przydatnych zarówno dla ciała, jak i dla duszy.

Będąc nie tylko dekoracją wnętrza, ale także urządzeniem grzewczym, kominek eko na etanolu pomaga rozwiązać problemy z ogrzewaniem. Trzeba tylko znaleźć odpowiednią moc. W takim przypadku nie nalezy myśleć o możliwości braku prądu lub zwarcia, jak to ma miejsce w przypadku używania ognia elektrycznego. Ponadto nie trzeba myśleć o tym, gdzie ukryć kabel.

Czy bio kominek może wyglądać jak zwykły kominek?

Odpowiedź brzmi: tak, oczywiście, że może. Zwłaszcza, jeśli wykona się specjalny wystrój pomieszczenia w stylu kominka.

Czy kominek pachnie etanolem?

Jednym z bardzo popularnych pytań, które ludzie zadają przy zakupie bio kominka, jest: czy przy pracy na etanolu ujawnia się nieprzyjemny zapach z kominka eko? Odpowiedź jest bardzo prosta: oczywiście biokominek nie emituje przykrych zapachów. Istnieją jednak także ich własne, „ale”. Ich, „ale” pojawiają się, gdy wykorzystuje się paliwo niskiej, jakości. Sam bio kominek nie pachnie, ale zdarzają się rzadkie przypadki, gdy zakupione tanie paliwo  dawało nieprzyjemne zapachy. Jeśli tak się stanie należy, wymienić paliwo na lepsze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here