Sektorowe programy B+R innowacyjny recykling

Coraz więcej osób korzysta z dofinansowania ze środków Unii Europejskiej. Nic w tym dziwnego – to świetny sposób na pozyskanie wsparcia na rozwój swojej firmy. Pośród wielu programów kierowanych dla przedsiębiorców, znajdują się także sektorowe programy B+R innowacyjny recykling. Czy wiesz, kto może skorzystać ze środków Unii Europejskiej w tych programach? W jaki sposób starać się o dofinansowanie?

Dla kogo dofinansowanie?

Z dofinansowania z sektorowych programów B+R innowacyjny recykling mogą skorzystać firmy realizujące projekty, które zakładają badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe. Beneficjentami dofinansowania mogą zostać przedsiębiorstwa, a także konsorcja przedsiębiorstw. Są oni zobowiązani do wdrożenia wyników projektu, poprzez:

  • Wprowadzenie wyników badań przemysłowych lub prac rozwojowych do własnej działalności gospodarczej,
  • Udzielenie licencji na korzystanie z przysługujących Wnioskodawcy praw własności przemysłowej w działalności gospodarczej prowadzonej przez innego przedsiębiorcę,
  • Sprzedaż (na zasadach rynkowych) praw do wyników prac rozwojowych w celu wprowadzenia ich do działalności gospodarczej innego przedsiębiorcy.

Do programu można zgłaszać projekty z następujących zakresów tematycznych:

  • Odpady sektora metali nieżelaznych,
  • Odpady wydobywcze z węgla kamiennego,
  • Odpady ze szkła, ceramiki i materiałów budowlanych,
  • Odpady drzewne.

 Jakie środki zostały przeznaczone na dofinansowanie?

Środki przeznaczone na dofinansowanie projektów wynoszą 90 000 000zł. Minimalna wartość kosztów kwalifikowanych wynosi 800 000zł, a maksymalna -18 000 000zł. Okres realizacji projektu nie może przekraczać 3 lat. Intensywność pomocy jest różna, w zależności od typu przedsiębiorstwa oraz od specyfiki działań.

  • Mikroprzedsiębiorstwa oraz małe przedsiębiorstwa mogą otrzymać 70% na badania przemysłowe, 80% na badania przemysłowe z uwzględnieniem premii, 45% na prace rozwojowe oraz 60% na prace rozwojowe z uwzględnieniem premii;
  • Średnie przedsiębiorstwa zyskają maksymalnie 60% na badania przemysłowe, 75% na badania przemysłowe z uwzględnieniem premii, 35% na prace rozwojowe oraz 50% na prace rozwojowe z uwzględnieniem premii;
  • Duże przedsiębiorstwa mogą otrzymać maksymalnie 50% na badania przemysłowe, 65% na badania przemysłowe z uwzględnieniem premii, 25% na prace rozwojowe oraz 40% na prace rozwojowe z uwzględnieniem premii.

Jak pozyskać dofinansowanie ze środków europejskich

Jak pozyskać dofinansowanie ze środków europejskich?

Jeśli zależy Ci na zdobyciu dofinansowania ze środków unijnych, warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy wykonają za nas „papierkową robotę” i będą nadzorować zarówno proces składania wniosków, jak i realizacji projektu po otrzymaniu środków. W tym celu, należy zwrócić się po pomoc do firmy doradczej. Twój wybór nie powinien być jednak przypadkowy, ponieważ od skuteczności jej działań w dużej mierze będzie zależało powodzenie całego projektu. Warto znaleźć firmę, której będziesz mógł w pełni zaufać i powierzyć swój projekt. Firma A1 Europe znajduje się wśród najskuteczniejszych firm doradczych w naszym kraju. Posiada ona wieloletnie doświadczenie, a także liczne sukcesy w postaci zrealizowanych projektów. Cieszy się również dobrą opinią i zaufaniem swoich klientów. W A1 Europe pracują specjaliści, dzięki którym bez problemu otrzymasz dofinansowanie i zrealizujesz je zgodnie ze wszelkimi procedurami. Tobie pozostanie skorzystać ze środków unijnych i rozwijać swoją firmę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here