Zakwaszenie organizmu – objawy i leczenie

Zakwaszenie organizmu występuje, gdy w naszym ciele dochodzi do zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej. Mimo iż problem ten dotyka coraz większej ilości osób, wciąż świadomość na jego temat nie jest zbyt duża.  Winne są przede wszystkim mało charakterystyczne objawy, które można przypisywać innym zaburzeniom. Warto jednak mieć ich świadomość, ponieważ nieleczone zakwaszenie organizmu może prowadzić do bardzo wielu poważnych chorób. Co powoduje zaburzenie równowagi kwasowo-zasadowej organizmu i w jaki sposób się ono objawia? Jak sprawdzić, czy cierpimy na zakwaszenie organizmu i w jaki sposób mu zapobiegać?

Przyczyny i objawy zakwaszenia organizmu

Niestety, zakwaszenie organizmu powoduje głównie obecny styl życia. Ciągły pośpiech i stres oraz niewielka ilość snu to prosta recepta na zaburzenie równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie. Nie pomaga również nieregularne spożywanie posiłków w pośpiechu, a także niewłaściwa dieta. Do produktów szczególnie zakwaszających należą: tłuste mięso i nabiał, a także kofeina, alkohol i słodycze. Zakwaszenie organizmu charakteryzuje się licznymi objawami. Do pierwszych z nich zaliczamy: wzdęcia, zgagi, bóle stawów, uczucie przewlekłego zmęczenia i wyczerpania, bóle głowy, wysypki skórne, trądzik, świąd, wypadanie włosów, a także ogólna nerwowość i ociężałość. Mogą pojawić się także migreny oraz bóle stawów i mięśni. Co wiecej, zaburzenie równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie spowalnia trawienie oraz wydalanie szkodliwych substancji. W związku z tym, jeśli nasz organizm jest zakwaszony, ciężko nam schudnąć. Jak już zostało wspomniane, objawy te są często bagatelizowane i nie kojarzy się ich z zaburzeniem równowagi kwasowo-zasadowej. To bardzo źle, ponieważ może ono prowadzić do licznych powikłań, takich jak alergia, reumatyzm, artroza, zapalenie spojówek, grzybica, kamica żółciowa, astma, miażdżyca, zapalenie stawów, dna moczanowa, rwa kulszowa, choroba wrzodowa, albo nowotwór. Jeżeli więc zauważysz któreś z tych objawów, upewnij się, czy nie są one pierwszym symptomem zakwaszenia organizmu.

ProDeacid od DuoLife

ProDeacid od DuoLife. Fot. prodeacid.pl

Czy mój organizm jest zakwaszony?

Jeżeli podejrzewasz, że cierpisz na zaburzenie równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie, możesz rozwiązać prosty test. Zadaj sobie następujące pytania:

  1. Czy często się stresujesz?
  2. Czy miewasz problemy z koncentracją?
  3. Czy czujesz się ciągle zmęczony, nawet jeżeli śpisz co najmniej 7 godzin?
  4. Czy pijesz mniej niż 1 litr wody dziennie?
  5. Czy masz problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi?
  6. Czy prowadzisz siedzący tryb życia?
  7. Czy masz słabe włosy i paznokcie oraz suchą cerę?
  8. Czy twoja dieta jest bogata w mięso i nabiał?

Źródło: prodeacid.pl/zakwaszenie-organizmu

Jeżeli na większość pytań udzieliłeś odpowiedzi twierdzącej, możesz podejrzewać u siebie zakwaszenie organizmu. Nie musisz jednak od razu umawiać się do lekarza. Możesz zakupić specjalny test dostępny w aptekach. Jeżeli jednak on potwierdzi Twoje obawy się potwierdzą, musisz udać się do specjalisty.

Jak zapobiegać zakwaszeniu organizmu?

Wbrew pozorom, utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie nie jest takie trudne. Przede wszystkim należy wprowadzić do swojego życia chociaż odrobinę regularnej aktywności fizycznej. Warto też postarać się w miarę możliwości mniej stresować. Najważniejsza jest jednak zasadotwórcza dieta. Należy jeść często warzywa i owoce, grzyby oraz kasze. Nie wolno również zapomnieć o regularnym piciu wody mineralnej. Dzięki temu zachowasz w swoim organizmie równowagę kwasowo-zasadową i będziesz czuć się znacznie lepiej.

[Głosów:2    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here