Usuwanie kolorowych tatuaży - specjaliści nie mają z tym dziś żadnego problemu!

Usuwanie kolorowych tatuaży jeszcze do niedawna stanowiło ogromne wyzwanie dla specjalistów medycyny estetycznej. Kilka lat temu nie dysponowali odpowiednimi urządzeniami medycznymi, które byłyby w stanie w całości wybawić czarny tatuaż, nie wspominając już o kolorowych barwnikach, które uważane są za najtrudniejsze w usuwaniu. Co więcej, zabieg laserowego usuwania tatuażu wiązał się zazwyczaj z szeregiem nieprzyjemnych skutków ubocznych: bólem, bliznami pozabiegowymi czy długim i uciążliwym okresem rekonwalescencji. Dziś na szczęście usuwanie czarnych oraz kolorowych tatuaży nie stanowi już żadnego problemu, a zawdzięczamy to przede wszystkim innowacyjnym laserom pikosekundowym wykorzystywanym w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie przy terapii Cutera Enlighten Triplex Pico + Nano. Podpowiadamy, w czym tkwi jej sekret!

Usuwanie tatuażu laserem – kolor ma ogromne znaczenie

Jeżeli do tej pory byliśmy przekonani, że najłatwiejszymi w usuwaniu są tatuaże wykonane w kolorach jasnych, byliśmy w wielkim błędzie. W rzeczywistości jest dokładnie na odwrót – lasery najlepiej radzą sobie z ciemnymi barwnikami, podczas gdy jasne jest im dużo trudniej wychwycić. Do dziś, nawet te najnowocześniejsze lasery, nie są w stanie usunąć ze skóry białego pigmentu – podczas zabiegu światło laserowe po prostu go nie zauważa. Na szczęście już inne kolory – żółty, zielony, czerwony, niebieski czy brązowy – możemy bez problemu usunąć laserowo, właśnie przy pomocy innowacyjnej terapii Cutera Enlighten Triplex Pico + Nano. Specjaliści z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie tłumaczą, że doskonałe efekty laserowego usuwania tatuażu tym systemem zapewniają trzy długości fal 532 nm, 670 nm i 1064 nm, pozwalające na idealne dopasowanie parametrów zabiegu do indywidualnych potrzeb pacjenta, a tym samym kolorów zawartych w jego tatuażu. Laser pozwala nam pozbyć się tatuażu poprzez rozbijanie pigmentu na mikroskopijnej wielkości elementy, które w następnym etapie nasz organizm będzie w stanie już samodzielnie usunąć. Tak skuteczne działanie lasera w obrębie usuwania tatuaży, pozwala na całkowite pozbycie się niechcianego rysunku na ciele, nie zaś jedynie jego rozjaśnienie, jak miało to miejsce przy zabiegach starszymi systemami laserowymi.

Poznaj zalety najlepszego lasera do usuwania tatuażu kolorowego

Skuteczne usuwanie tatuażu, bez względu na jego kolor, to jedna z największych zalet terapii Cutera Enlighten Triplex Pico + Nano. Na tym jednak nie kończą się jej atuty. Na uwagę zasługuje również fakt, że przy pomocy tego urządzenia specjaliści są w stanie wykonać w pełni bezpieczny, niemal bezbolesny i szybki zabieg usuwania tatuażu. Ultrakrótka wiązka światła laserowego, charakteryzująca właśnie innowacyjną technologię pikosekundową, pozwala wnikać w głębokie warstwy skóry i rozbijać niechciany pigment bez naruszania jej zewnętrznej warstwy, a tym samym narażania pacjenta na niepożądane efekty uboczne terapii. Technologia pikosekundowa zapewnia najkrótszy z możliwych kontakt światła laserowego ze skórą pacjenta, dzięki czemu specjaliści są w stanie przeprowadzić szybki i prawie bezbolesny zabieg. W większości przypadków nie jest nawet wymagane zastosowanie specjalnego znieczulenia podczas wykonywanej procedury zabiegowej. Cała procedura trwa zazwyczaj od kilkunastu do kilkudziesięciu minut i jest komfortowa dla pacjenta. Pierwsze efekty są widoczne już po kilkunastu dniach od zakończenia pierwszego zabiegu – tatuaż stopniowo się rozjaśnia, aby w wyniku serii przeprowadzonych zabiegów zniknąć całkowicie. Do uzyskania satysfakcjonujących rezultatów potrzeba zazwyczaj około 6 zabiegów, jednak wszystko zależy w tym przypadku od koloru i wieku tatuażu, a także jakości użytych barwników.

Więcej informacji na temat usuwania kolorowych tatuaży laserem Cutera Enlighten Triplex znajdziesz na stronie:

https://bienkowscyclinic.pl/zabiegi/laser-cutera-enlighten-triplex-pico-nano-technologia-tatuaze-makijaz-permanentny/

[Głosów:5    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here