Przysmaki dla psów — poznaj popularne smakołyki dla czworonogów

0
1244

Psy uwielbiają smakołyki, które w odpowiednich ilościach mogą być wartościowym uzupełnieniem diety. Ponadto różnego rodzaju przysmaki można wykorzystać również podczas treningu jako nagrody za dobrze wykonane polecenia czy też formę zachęty do dalszej nauki. Ich wybór powinien być jednak dobrze przemyślany. Sprawdź, na jakie przekąski dla psów warto zwrócić uwagę podczas zakupów.

Ciastka dla psów

Choć teoretycznie można samodzielnie upiec ciastka dla psa, to jednak wymaga to wiedzy o odżywianiu czworonogów i jest dość czasochłonnym zajęciem. Zdecydowanie bardziej praktycznym rozwiązaniem jest postawienie na produkty dla zwierząt od Comfy, czyli marki doskonale znającej potrzeby psów. Wśród przysmaków można znaleźć wykonane według domowej receptury ciastka np. ze żwaczami wołowymi czy też płucami. Dostępna jest także wersja bezglutenowa dla psów, które mają wrażliwy układ trawienny bądź alergię na ten składnik.

Bezzbożowe przysmaki

Podczas treningu czy też zabawy z psem można również sięgnąć po przysmaki bezzbożowe. Takie produkty zostały stworzone głównie z myślą o zwierzakach, które z różnych przyczyn nie powinny spożywać zbóż. Dotyczy to przykładowo pupili, które wykazują uczulenie bądź nietolerancję na popularny składnik pochodzenia roślinnego. Ponadto zboża często są niepotrzebnym wypełniaczem, który można zastąpić bardziej wartościowymi produktami. Przykładowo smakołyki zawierające głównie mięso to solidna dawka białka, co może być ważne w przypadku szczeniaków czy też psów aktywnych fizycznie.

Suszone przekąski

W szafce z przysmakami dla psa zdecydowanie nie może zabraknąć suszonych przekąsek z mięsem. Takie smakołyki mogą być świetną rozrywką dla pupila, gdy właściciel nie ma dla niego czasu bądź nie jest obecny w domu. Na dodatek w ten sposób można skutecznie zaspokoić naturalną potrzebę gryzienia, co może być istotne zwłaszcza w przypadku psów z tendencją do niszczenia np. gazet, mebli czy też butów. Suszone przysmaki ze sklepu Aquaelzoo pomagają również w ścieraniu płytki nazębnej, a także mogą usprawnić pracę układu trawiennego i dostarczyć solidną dawkę białka, witamin i minerałów.

Dentystyczne smakołyki

Producenci przysmaków doskonale wiedzą, jak ważne jest zachowanie prawidłowej higieny jamy ustnej psa. Z tego powodu w asortymencie sklepów zoologicznych coraz częściej można natknąć się na specjalne przekąski dentystyczne dostosowane do potrzeb różnych psów. Przykładowo smakołyki dla szczeniaków są dość miękkie, a ich żucie może delikatnie masować dziąsła, co może przynieść ulgę podczas ząbkowania.

Kości dla psów

Temat kości dla psów jest dość kontrowersyjny. Przede wszystkim należy unikać dawania pupilowi resztek z obiadu. Kości z kurczaka mają bowiem często ostre krawędzie, a kości wieprzowe są dość ciężkostrawne. Można natomiast bez obaw podawać psu od czasu do czasu specjalne kości ze sklepów zoologicznych. Takie produkty są w pełni bezpieczne, zaspokajają naturalną potrzebę gryzienia i wspomagają higienę jamy ustnej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here