Profesjonalny zestaw do paznokci

Co musi wchodzić w skład profesjonalnego zestawu do paznokci? Ile kosztuje taki komplet? Poznaj odpowiedzi na te pytania!

Czym jest profesjonalny zestaw do paznokci?

Profesjonalny zestaw do paznokci to nic innego, jak po prostu komplet produktów i akcesoriów, za pomocą którego będziesz mogła przygotować różnorodne stylizacje manicure hybrydowego. Warto w tym miejscu dodać, że paznokcie hybrydowe cieszą się ogromną popularnością wśród pań, co wynika z wielu zalet takiego rozwiązania. O ile wizualnie paznokcie hybrydowe wcale nie muszą (choć mogą!) odbiegać od paznokci przygotowanych w sposób tradycyjny, to na pierwszy plan wysuwa się ich trwałość i odporność na uszkodzenia. Manicure hybrydowy pozostaje na paznokciach przez około 3 tygodnie, nie niszczy się, a do tego oczywiście znakomicie się prezentuje. Manicure hybrydowy możesz przygotować w salonie kosmetycznym, ale i w domowym zaciszu. W tym celu będzie Ci jednak potrzebny profesjonalny zestaw do paznokci.

Co musi zawierać profesjonalny zestaw do paznokci?

Jeśli chcesz samodzielnie robić paznokcie hybrydowe, potrzebujesz odpowiedniego sprzętu i akcesoriów. Na szczęście nie jest ich przesadnie dużo, z powodzeniem znajdziesz całą masę gotowych zestawów. Taki komplet powinien składać się z następujących produktów:

  • pilnika,
  • bloczka polerskiego,
  • wacików bezpyłowych,
  • cleanera (odtłuszczacza),
  • bazy,
  • kolorowych lakierów hybrydowych,
  • topu,
  • lampy UV.

Oczywiście każdy zestaw może mić większe ilości wybranych produktów lub nawet inne akcesoria, wspomniane stanowią jednak absolutną podstawę do rozpoczęcia swojej domowej przygody z paznokciami hybrydowymi. Ponadto w zestawach rzadko znajdują się inne ważne akcesoria, które jednak każda z nas zwykle ma w domu. Chodzi tu np. o patyczki, cążki czy płyn do zmiękczania. Pamiętaj, aby przed podjęciem decyzji o zakupie dokładnie sprawdzić zawartość danego zestawu. Czasem też możesz osobno wybrać niektóre elementy zestawu, dzięki temu z kolei skompletujesz kolory lakierów, na których Ci najbardziej zależy.

Profesjonalny zestaw do paznokci – ile może kosztować?

Cena zestawu do paznokci uzależniona jest przede wszystkim od 2 czynników – jego zawartości oraz marki producenta. Wszystko to sprawia, że cena za profesjonalny zestaw może być bardzo zróżnicowana, zazwyczaj widełki rozpoczynają się od około 100 zł. Inna będzie również stawka za zestaw dla początkujących, a inna za naprawdę profesjonalny zestaw z wyższej półki.

Na jak długo wystarczy zestaw do paznokci?

Tu również wszystko zależy od tego, jak bardzo dany zestaw jest rozbudowany. To jednak nie wszystko, jeśli chcesz robić paznokcie tylko sobie, komplet starczy na dłużej, jeśli natomiast chcesz wyświadczać przysługę swojej mamie, koleżance czy córce, wtedy szybciej zużyjesz poszczególne elementy. Szacuje się, że buteleczka bazy, lakieru czy topu o pojemności 7 mililitrów wystarcza na około kilkanaście aplikacji. Oczywistym jest zatem, że takie produkty trzeba będzie co pewien czas uzupełnić. Warto też zauważyć, że gdy samodzielnie wykonujesz paznokcie, kupno zestawu zwróci się po maksymalnie trzech stylizacjach. Ponadto jednorazowe uzupełnienie produktów nie powinno Cię kosztować więcej niż wizyta u kosmetyczki. Dlatego właśnie inwestycja we własny, profesjonalny zestaw do paznokci jest naprawdę świetnym pomysłem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here