Kobiety uwielbiają dokonywać zmian w swoich fryzurach, takich jak na przykład regularne farbowanie włosów na nowe kolory i odcienie, przycinanie całych włosów lub tylko określonych ich partii. Oczywiście nie jest to reguła i niektóre panie wolą uniknąć tak gwałtownych zmian, decydując się na stały kolor włosów i fryzurę, jednak eksperymentowanie z wyglądem w większości przypadków wychodzi kobietom na dobre, a przynajmniej pozwala na lepsze poznanie swoich atutów, przez co warto przynajmniej od czasu do czasu się na to decydować.

Przed podjęciem decyzji o zmianie koloru włosów lub fryzury warto skonsultować swój pomysł z fryzjerem, który pomoże dobrać odpowiednie parametry do kształtu i indywidualnej urody klientki. Wynika to z tego, że niektóre wymarzone fryzury mogłyby tak naprawdę nie wyjść nam na dobre nie tylko ze względu na osobiste cechy wyglądu, ale również ze względu na przykład na obecny kolor włosów. Z oczywistych względów wiele odcieni może wyglądać niezadowalająco lub w ogóle nie wyjść na ciemnych włosach, jeśli nie będą one uprzednio rozjaśnione.

Wiele kobiet, zwłaszcza początkujących w kwestiach farbowania włosów, ma z tym niekiedy problem, nie zdając sobie sprawy z tego, że większość farb nie posiada w swoim składzie utleniacza, przez co kolor włosów nie zostanie rozjaśniony do pożądanego stopnia. Włosy najlepiej rozjaśniać u fryzjera, który zrobi to w profesjonalny i jak najmniej destrukcyjny sposób, jako że rozjaśnianie potrafi być zabiegiem dość inwazyjnym, wysuszając włosy i osłabiając ich strukturę, jeśli przeprowadzi się je w nieprofesjonalny sposób. Większość fryzjerów wykonuje pasemka, ombre lub rozjaśnienie całych włosów, przez co znalezienie specjalisty wykonującego tego typu fryzury nie powinno być trudne.

Ombre i pasemka na blondzie wykonuje się zdecydowanie łatwiej, wciąż jednak warto przy tym skorzystać z pomocy fryzjera, który zapewni profesjonalną i dopasowaną pod każdym względem fryzurę. Ponadto zmiany kolorów na włosach naturalnie jasnych są zdecydowanie mniej niebezpieczne i w mniejszym stopniu osłabiają strukturę włosa, co najwyżej narażając je na wysuszenie. Wynika to z tego, że farbowanie blond włosów nie używa wcześniejszego użycia rozjaśniacza, co jest najbardziej inwazyjnym procesem podczas farbowania włosów. Dzięki temu blondynki mogą częściej zmieniać kolor włosów, robić pasemka i balejaż, nie narażając się przy tym na problemy związane z rozdwojonymi końcówkami i zniszczonymi włosami, które wymagają późniejszej pielęgnacji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here