Moda w rozmiarze maxi

Przed projektantami mody stają w dzisiejszych czasach nowe wyzwania. Związane jest to z rosnącym zapotrzebowaniem na ubrania w rozmiarze XXL. Puszyste panie również dbają o swój wygląd i poszukują ubrań modnych i dostosowanych dla ich rozmiaru.

Suknia dla kobiety w większym rozmiarze, jest prawdziwym polem do popisu dla firm odzieżowych, ponieważ nie wystarczy tutaj skopiować analogicznego modelu z mniejszego rozmiaru. Kobieca sukienka długa wymaga szczególnej dbałości w zaprojektowaniu i wykonaniu niezależnie od rozmiaru. Jednakże projekt takiej sukienki w wersji xxl jest jeszcze bardziej wymagający. Projektant musi tutaj wziąć pod uwagę co można zrobić, żeby klientka czuła się w danym modelu komfortowo.

Przykładowo mogą to być wszyte wstawki w talii, dzięki którym większa figura będzie wyglądała korzystniej. Puszyste panie szukają raczej sukienek dłuższych, należy więc zadbać o to, by materiał kreacji był odpowiedni i korzystnie układał się na figurze. Jeżeli kreacja jest długa, projektant może sobie pozwolić na większe wyeksponowanie pleców i dekoltu.

Moda XXL to nie tylko eleganckie, wyjściowe kreacje. To także ubrania codzienne. Tutaj też klientki są bardzo wymagające. Nawet zwykła bluzka typu t-shirt w większym rozmiarze wymaga specjalnego uszycia, by nie układała się na figurze jak worek. To samo dotyczy bluz, czy kurtek.

Oddzielnym zagadnieniem jest projektowanie i szycie spodni dla puszystych pań. Klientki noszące rozmiar większy niż 40 również chętnie noszą jeansowe spodnie, spodenki, ale także spodnie materiałowe różnego rodzaju.

Obecnie oferta odzieżowa dla większych rozmiarów jest bardzo szeroka i nie stanowi już problemu nabycie tego typu ubrań. Szeroką ofertę prezentują sklepy internetowe, w których często jest oddzielny dział poświęcony puszystym osobom. Przykładem takiego sklepu, jest sklep internetowy modito.pl. Na szczęście konkurencja w tym zakresie jest coraz większa, co prowadzi do szerokiej oferty, jak również rewelacyjnej jakości asortymentu.

[Głosów:3    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here