Listwy dylatacyjne

W wystroju wnętrza każdy detal spełnia istotną rolę. Podobnie jest w przypadku listew wykończeniowych do posadzek. Z pozoru niepozorne elementy, jednak odpowiednio dobrane, będą pełnić nie tylko funkcję estetyczną i dekoracyjną, ale zagwarantują, że nasze posadzki w świetnym stanie posłużą nam przez długie lata. Jaki rodzaj listew podłogowych będzie dla nas najlepszy, jeśli mamy w planach łączenie ze sobą różnych powierzchni?

Łączenie płytek z panelami – o czym warto pamiętać?

Jeśli lubimy otwartą przestrzeń i nie chcemy izolować się w osobnych pomieszczeniach, nowoczesne wystroje wnętrz są idealnym rozwiązaniem dla nas. Przestrzenna kuchnia połączona z salonem i jadalnią lub kuchnia z dobrym widokiem na bawialnię naszych dzieci – to wygoda i funkcjonalność w jednym. Jednak w jaki sposób odpowiednio wydzielić przestrzeń i funkcje takich pomieszczeń bez konieczności używania ścian? Idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie różnych rodzajów posadzek. Dzięki temu nie używając ścianek, filarów lub wertykalnych przegród tworzymy konkretne strefy.

Dowiedz się więcej na https://listwy.online/listwy-dylatacyjne/.

W większości pomieszczeń mieszkalnych używa się różnych materiałów wykończeniowych oraz posadzek. Najczęściej są to panele podłogowe, drewniany parkiet i płytki ceramiczne, choć coraz częściej pojawia się także kamień i wykładzina tekstylna. Jak połączyć ze sobą różne powierzchnie, aby całość wyglądała schludnie i estetycznie? Z pomocą przychodzą listwy dylatacyjne podłogowe.

Dlaczego listwy dylatacyjne?

Jeśli planujemy połączyć panele salonu z płytkami ceramicznymi w kuchni, najlepiej jest to zrobić za pomocą profilu dylatacyjnego. Dlaczego użycie tego typu listew jest w tym przypadku tak istotne? Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy najpierw dowiedzieć się, czym jest sama dylatacja. To celowo stworzona szczelina np. w posadzce, której zadaniem jest umożliwienie pracy jej poszczególnych części. Zastosowanie takich szczelin jest niezbędne, aby chronić podłogę wykonaną z paneli przed ich wykrzywianiem się, a tę z płytek ceramicznych przed pękaniem. Dlatego też tak ważne jest, aby przy łączeniu dwóch różnych materiałów szczeliny dylatacyjne zostały zachowane, na co bardzo często zwracają uwagę sami producenci. Do ich praktycznie niewidocznego i równocześnie estetycznego ukrycia idealnie sprawdzą się listwy dylatacyjne podłogowe. W jakim innym celu stosuje się ten rodzaj listew? Aby panele, które łączymy z płytą ceramiczną mogły dobrze służyć nam przez lata, ich szczeliny powinny być ponadto prawidłowo zabezpieczone.

Profil dylatacyjny dobrze zabezpieczy szczelinę przed wilgocią i zabrudzeniami. Umożliwi też panelom prawidłową pracę, równocześnie chroniąc podłogę przed nadmiernym przesuwaniem i wykrzywianiem się. Profile dylatacyjne mogą być wykonane z różnych materiałów, które najczęściej dopasowuje się do osobistych potrzeb i rodzaju łączonych powierzchni. Najczęściej są to listwy dylatacyjne wykonane z aluminium, dostępne w różnych wariantach kolorystycznych, tak aby jak najlepiej dopasowały się do kolorystyki i wystroju naszego wnętrza.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here