kozieradka - jakie ma właściwości?

Kozieradka zyskała popularność w pielęgnacji włosów, ze względu na swoje dobroczynne właściwości. Jest prosta w użyciu oraz skuteczna w walce z wypadającymi włosami, łupieżem oraz przetłuszczającymi się włosami.

Napar z kozieradki stosuje się na włosy w formie wcierki. Wykonując tą czynność regularnie, szybko zauważymy efekty. Nasze włosy przestaną się przetłuszczać, a skóra głowy łuszczyć.

Cudowne działanie możemy zawdzięczać cholinie, fosfolipidom, witaminom, minerałom oraz lecytynie, które znajdują się w kozieradce.

Jak stosować kozieradkę na włosy?

Wywar z kozieradki jest bardzo prosty w użyciu. Wystarczy go dokładnie wetrzeć w skórę głowy, następnie pozostawić w spokoju na 3 godziny, albo całą noc, jeżeli jest to możliwe. Wtedy taka wcierka daje najlepsze efekty, ponieważ jest w stanie dokładnie wniknąć w cebulki włosów.

Najlepszym narzędziem do aplikowania wcierki jest strzykawka pozbawiona igły lub atomizer. Żeby uzyskać jeszcze lepszy efekt, można założyć foliowy czepek na głowę, po zaaplikowaniu mikstury, a następnie ręcznik.

Żeby zauważyć zmiany na swojej głowie, musimy być cierpliwi. Efekty pojawiają się zazwyczaj po 3-4 tygodniach, regularnego wcierania naparu w skórę głowy.

Przeczytaj też: http://trzypion.pl/cynk-jaka-role-pelni-w-organizmie/

Jak przygotowywać wcierki z kozieradki?

Wykonanie domowej wcierki z kozieradki jest bardzo proste. Wystarczy zaopatrzyć się w nasiona, najlepiej zmielone. Kolejnym krokiem jest zalanie w szklance 1 łyżki kozieradki, wrzątkiem. Do 2/3 wysokości szklanki. Czekamy 12 minut, aż nasza mikstura się zaparzy, następnie odsączamy, studzimy i przelewamy do słoiczka lub butelki. Zawsze taki napar należy przechowywać w lodówce, maksymalnie przez tydzień. Po tym czasie traci on swoje właściwości.

Istnieje jeszcze druga metoda przygotowania wcierki z kozieradki. Polega ona na zalaniu 3 łyżek kozieradki, 150 ml wody. Po wymieszaniu, należy to zagotować, a następnie odstawić i poczekać, aż ostygnie. Gdy wcierka będzie już miała temperaturę pokojową, należy zaaplikować ją na głowę i odczekać 3 godziny. Należy włosy przykryć czepkiem foliowym, a następnie ręcznikiem. Po upływie podanego czasu, należy dokładnie spłukać głowę, za pomocą wywaru z łopianu.

Źródło: https://www.makelifeperfect.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here