koniak
fot. pixabay.com

Niektóre alkohole mają również właściwości zdrowotne i są wskazane w odpowiednich dawkach dla osób, które cierpią na różne dolegliwości. Do takich alkoholi należy koniak, który przyspiesza akcję serca, obniża ciśnienie oraz poprawia krążenie krwi.

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/koniak-i-jego-magiczne-wlasciwosci/

O koniaku

Koniak stosowany był już przez nasze prababcie w domach. Podawany był nawet dzieciom, które chorowały. Wg lekarzy ten trunek spożywany w niewielkiej ilości potrafi lekko przyspieszyć akcję serca, a także obniżyć ciśnienie i rozszerzyć naczynia krwionośne. Dodatkowo poprawia również ciśnienie krwi, a także aktywizuje narządy do lepszej pracy oraz odpręża.

Sekret koniaku to dębowa beczka, w której jest przechowywany. Do ona nadaje mu niezwykłego aromatu, a także koloru i uzdrawiającej mocy. Do wytworzenia takiej beczki wybiera się suchy i siwy pień, który wyrasta w ciszy i odosobnieniu. Wówczas dębina, która dostaje słońca, podczas leżakowania koniaku nadaje mu delikatnego smaku.

Sam koniak wyrabia się z winogron białych. Jesienią, po zbiorach winogron, robi się winogronowy spirytus, a młode wino fermentuje pozbawione cukru. Destylacja jest zakończona w marcu, by napój ten nie był zbyt mocny. Następnie destyluje się ponownie środkową warstwę trunku.

Na co koniak?

Koniak doskonale oddziałuje na nasz organizm. Przyspiesza akcję serca, a także podwyższa nasze ciśnienie krwi, a więc doskonale wspiera układ krążenia. Rozszerza również naczynia krwionośne, a nawet i działa odstresowująco.

Koniak zawiera cenne przeciwutleniacze, które hamują poziom cholesterolu w żyłach. Nie zawiera on cukru ani też wielu kalorii, a do tego może stanowić idealną pomoc w walce z nowotworami. Posiada on przeciwutleniacze, które stanowią jego sekretny składnik.

Picie z umiarem koniaku wzmocni nasze serce, a także poprawi krążenie i nawet odstresuje. Jednakże nie należy zapominać o tym, że jest to nadal alkohol, który jest szkodliwy, zwłaszcza w nadmiarze!

Przeczytaj też: http://trzypion.pl/napar-z-imbiru-wyjdzie-ci-na-zdrowie/

[Głosów:4    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here