Jak wydrukować tkaninę z własnym wzorem?

Wiele osób przywiązuje się do swoich rzeczy ze względu na ich wartość sentymentalną. Często jednak można odnieść wrażenie, że wielu z nim przydałaby się małe odświeżenie. Dotyczy to garderoby, jak i elementów wystroju wnętrz. Nie warto jednak korzystać z uniwersalnych rozwiązań. Wystarczy odrobina poświęcenia i zaangażowania, by znaleźć oryginalny motyw i wykorzystać go jako ozdobnik tkanin oraz innych materiałów. To prosta metoda, by czuć się dobrze we własnym domu.

Historia

Druk cyfrowy zastąpił stosowaną wcześniej metodę serigrafię. Technologia jest o wiele bardziej efektywna i nie narzuca ograniczeń, związanych z wyborem konkretnej grafiki lub przejść między tonami palety barw. Drukowanie na tkaninach oferowane jest przez wiele firm, a skorzystanie z usługi możliwe jest za pośrednictwem linku ctnbee.com/pl. Historia ozdabiania tkanin jest bardzo długa i sięga swoimi korzeniami odległych tradycji indyjskich. Druk przemysłowy rozwinął się jednak na większą skalę dopiero w XIX wieku. Pierwsze ośrodki, oferujące tego typu usługi powstały w Łodzi oraz miast, położonych na terenie obecnego Śląska. Ozdobne stroje spełniały funkcję estetyczną, dekoracyjną, ale również maskującą. Chroniły one ludzi przed otaczającym brudem wielu ulic.

Jaki wzór wybrać?

W tym sezonie warto postawić na wyraźne i kolorowe motywy. Właściciele modern salonów mogą urozmaicić swoje wnętrze tkaninami z geometrycznymi dodatkami. Bajkowe grafiki zwierząt oraz fantastycznych postaci na pościelach lub poduszkach mogą sprawdzić się w pokoju dziecka lub nastolatka.  Jeśli chcemy zmienić swój styl, ale nie mamy pomysłu na konkretny motyw, warto skorzystać z gotowych kolekcji, oferowanych przez firmy drukarskie.

Drukowanie na tkaninach to bardzo popularna technika, wykorzystywana przez wiele osób. Jej koszt nie jest drogi, a radość z nowych ciuchów i innych dodatków bezcenna. Ozdobiony materiał można również podarować jako prezent dla bliskiej osoby. Warto wówczas wybrać ulubiony wzór lub motyw swojego przyjaciela.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here