Jak wybrać najlepszą wodę po goleniu

Podczas golenia nasza skóra ma kontakt żyletką. Niezależnie od tego, jak dobrych preparatów do golenia używamy, powinniśmy zadbać również o odpowiednią pielęgnację po goleniu, a do tego celu najlepiej nadaje się woda po goleniu. Jak wybrać odpowiedni produkt?

Rodzaje wód po goleniu

Wielu mężczyznom woda po goleniu kojarzy się głównie z perfumowanym płynem, który często powoduje pieczenie podrażnionych podczas golenia miejsc. W dzisiejszych czasach nie tylko kobiety mogą liczyć na wspaniałe, dostosowane do ich potrzeb kosmetyki, dlatego porzućmy błędne wyobrażenia na temat tego kosmetyku dla mężczyzn. Każdy mężczyzna może wybrać taki rodzaj wody po goleniu, który najlepiej odpowiadać będzie potrzebom jego skóry. Jakie możliwości daje panom rynek kosmetyczny?

Bardzo chętnie wybieranym rodzajem wody po goleniu jest balsam, ponieważ tego rodzaju formuła nie zawiera alkoholu lub zawiera śladowe ilości alkoholu, a to w połączeniu z olejkami zawartymi w balsamach po goleniu sprawia, że skóra jest zmiękczona i idealnie nawilżona. Równie chętnie wybierane są żele po goleniu, ponieważ posiadają one lekką, jedwabistą konsystencję i posiadają właściwości chłodzące, a także kojące zmęczoną goleniem skórę. Jednak również tradycyjne, perfumowane płyny po goleniu dzięki swojej nowoczesnej recepturze znakomicie wpływają na stan skóry, co z pewnością jest świetną informacją dla tradycjonalistów.

Rodzaj skóry ma znaczenie

Jeśli zależy nam na uzyskaniu jak najlepszych efektów podczas korzystania z wody po goleniu, to powinniśmy wybrać produkt dopasowany do naszego typu cery. Jeśli nasza skóra często jest napięta i dość szorstka lub czasem się łuszczy, to powinniśmy wybierać wodę po goleniu przeznaczoną dla suchej skóry, w tym przypadku najlepszym wyborem będzie balsam. Posiadacze tłustej skóry, ze skłonnością do wyprysków oraz błyszczenia skorzystają na wyborze wody po goleniu o lekkiej, żelowej formule. Dla mężczyzn, których cera jest wrażliwa, ze skłonnością do podrażnień najlepszym wyborem będą produkty hipoalergiczne, całkowicie pozbawione alkoholu. Ostatnim rodzajem skóry jest skóra normalna, jej posiadacze mają ułatwione zadanie, ponieważ mogą używać każdego rodzaju wody po goleniu, rekomendowane jest jednak wybieranie tych z obniżoną zawartością alkoholu. Wielu mężczyzn nie stosuje się do tego rodzaju zaleceń, ponieważ w ich okolicznych sklepach wybór odpowiedniej wody po goleniu jest niemożliwy ze względu na braki w asortymencie. W tym przypadku warto skorzystać z drogerii internetowych takich jak np. perfumy.pl lub ze stacjonarnych sklepów kosmetycznych, które posiadają produkty dostosowane do każdego rodzaju cery – https://perfumy.pl/pol_m_Perfumy-meskie_Wody-po-goleniu-165.html.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here