Elegancki luz, czyli nowy, miejski styl

Jak powinien wyglądać elegancki mężczyzna na co dzień? To pytanie, które zadają sobie panowie co jakiś czas i często nie szukają odpowiedzi. Obawiają się, że by spełnić swoje marzenie, będą musieli od rana do wieczora występować w niewygodnych, często przyciasnych garniturach, a bez krawata nie będzie po co pokazywać się w towarzystwie. Jednak to przekonanie jest błędne. Na miejskich ulicach i salonach zapanował bowiem elegancki… luz.

Nowy, miejski styl

Ten trend w modzie przywędrował do nas z wprost z amerykańskiej ulicy. To tam mężczyźni zamiast przez cały dzień paradować w świetnie skrojonych, ale ciągle nie najbardziej wygodnych garniturach, zaczęli sięgać po spodnie męskie materiałowe, po chinosy, bawełniane koszule i sportowe marynarki.  Takie wybory sprawiły, że narodził się styl casual zwany właśnie miejskim luzem lub eleganckim luzem. W ramach tego stylu komponuje się codzienne stylizacje, które nie są ograniczone żadnymi sztywnymi ramami i nie hołdują też żadnym żelaznym zasadom. Casual stawia bowiem na swobodę ubioru, zachowując dużą dozę elegancji. Nic więc dziwnego, że ten styl ubierania się natychmiast pokochali panowie na całym świecie, których zmęczyły garnitury, białe koszule i nieodłączne krawaty. Styl casual, czyli właśnie ten miejski, elegancki luz ma kilka odmian.

Smart casual

Ten rodzaj stylu casual jest najbliższy takiej typowej męskiej klasyce. Gdyby przyjrzeć się zaproszeniom na różne wydarzenia firmowe, to znajdziemy tam właśnie informację, że należy się ubrać w stylu smart casual.   Nie ma się co dziwić, że biznesmeni właśnie ten styl  preferują, bo ma on charakter już nieco półformalny, a odrobina nonszalancji jest dobrze widziana. Jak to osiągnąć? Klasyczne, białe koszule zastępuje się koszulami z subtelnymi wzorami. Zamiast tradycyjnych, nieco nudnych garniturów wybierać należy znacznie milsze męskie marynarki casual, a spodnie wcale nie muszą być zaprasowane w kant. Wygodne chinosy świetnie odnajdą się w takich okolicznościach.

Sport casual i styl preppy

To styl szczególnie ulubiony przez młodych mężczyzn, którzy chętnie ubierają się tak w wolnym czasie, skutecznie opierając się niewygodnym garniturom. Sport casual to milutkie, puchowe kamizelki, wygodne koszulki polo i sneakersy. Z kolei w Stanach wykształcił się także tak zwany amerykański luz zwany także stylem preppy, stworzony przez tamtejszych studentów elitarnych uczelni. Styl ten jest mieszanką klasycznej elegancji, stylu sport casual oraz smart casual.

 „Must have”, czyli elegancki luz w Twojej szafie

W każdym stylu modowym można znaleźć elementy, które tworzą pewną bazę, bez której styl ten przestałby istnieć. Tak też jest we wszystkich odmianach stylu casual. Jeśli chcesz ubierać się w ten sposób w Twojej szafie nie może zabraknąć dobrze dopasowanych dżinsów, ale prostych, bez żadnych przetarć oraz wygodnych chinosów, przydadzą się białe koszule z bawełny typu Oxford, męska, casualowa marynarka oraz świetnie skrojony, granatowy płaszcz. Bardzo ważne są także buty. To zadanie spełnią chukka boots, czyli zamszowe sznurowane buty nad kostkę i para wygodnych skórzanych mokasynów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here