włosy
fot.: pexels.com

Cały świat oszalał na punkcie kolorowych włosów. Stały się one już nie tylko znakiem rozpoznawczym artystów lub celebrytów, ale także osób w różnym wieku, które mają ochotę na gruntowną zmianę swojego wyglądu. Taką zmianę najczęściej można osiągnąć poprzez zastosowanie kolorowych szamponetek. Jakie jest ich działanie i czy mogą zniszczyć włosy?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/zielona-farba-do-wlosow/

Szamponetka – czym jest?

Jest to kosmetyk, który nietrwale farbuje włosy. Szamponetki uważane są za najmniej inwazyjną metodę koloryzacji, która pozwala na wiele, mało szkodliwych dla włosów eksperymentów. Zdecydowaną zaletą tego produktu jest to, że nie wnika on w wewnętrzną strukturę włosa. Szamponetki działają tylko zewnętrznie.

Co więcej, szamponetki nie zawierają w swoim składzie amoniaku i utleniaczy. Zamiast tego, pełne są związków multiwitaminowych i kompleksów keratynowych, które pozytywnie wpływają na kondycję włosów. Pomimo tego, że nie są trwałym sposobem farbowania włosów, to po ich zastosowaniu, kolor jest żywy i lśniący.

Sposób działania szamponetek

Szamponetki występują w postaci szamponu koloryzującego włosy. Produkt można nałożyć na całe włosy lub tylko na same końcówki, lub w postaci refleksów. Obecnie, w sklepach dostępne są całe palety kolorystyczne szamponetek. W kilka chwil można stać się blondynką (można poszaleć z włosami wpadającymi w różne odcienie), szatynką, rudzielcem lub zaszaleć z mocnym granatem czy intensywnym niebieskim.

W przeciwieństwie do farby, szamponetka działa bardzo łagodnie (pomimo tego, że jej stosowanie może przynieść naprawdę spektakularne efekty). Nie niszczą one włosów, co najwyżej delikatnie je wysuszają. Aby tego uniknąć, można stosować kosmetyki nawilżające lub te, przeznaczone do pielęgnacji włosów farbowanych.

Warto jednak pamiętać, że koloryzację szamponetką lepiej wykonywać na zadbanych i mocnych włosach. Słabe pasma, mogą nie przyjmować koloru tak, jak się tego oczekuje. Ponadto, szamponetki utrzymują się na włosach przez około 8 myć.

Przeczytaj też: http://trzypion.pl/czy-farbowanie-z-folia-jest-szkodliwe-dla-wlosow

 

[Głosów:3    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here