Zastosowanie laserów w medycynie estetycznej - ilość możliwych zabiegów jest imponująca!

Lekarze dermatologii estetycznej, a coraz częściej również ich pacjenci, nie wyobrażają sobie dziś medycyny bez urządzeń laserowych. Pozwoliły one w wielu przypadkach zastąpić tradycyjne leczenie chirurgiczne, które zdecydowanie bardziej obciąża organizm pacjenta. W czym dokładnie mogą nam pomóc lasery? Ilość zabiegów, jakie możemy nimi wykonać, jest naprawdę imponująca. Wraz ze specjalistami z Kliniki Miracki przedstawiamy listę możliwych zastosowań laserów w medycynie estetycznej.

Zastosowanie laserów – usuwanie wszelkich niedoskonałości skórnych

Blizny, przebarwienia, rozstępy, zmarszczki, popękane naczynka, a nawet tatuaż czy makijaż permanentny – z wszystkimi powyższymi niedoskonałościami są w stanie poradzić sobie odpowiednio dobrane lasery. W porównaniu z tradycyjnym leczeniem chirurgicznym, leczenie laserowe jest w stanie przynieść równie dobre efekty bez narażania pacjenta na ból, blizny czy długi okres rekonwalescencji. Zabiegi przy pomocy laserów trwają zazwyczaj kilkanaście minut i często nie wymagają nawet zastosowania wcześniejszego znieczulenia. Pacjent czuje się komfortowo podczas terapii, a po jej zakończeniu może wrócić do domu i swoich codziennych obowiązków.

Zastosowanie lasera przy depilacji

Mówiąc o zastosowaniu laserów w medycynie estetycznej, nie można w żaden sposób pominąć depilacji laserowej, która jest jednym z chętniej wykonywanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Najnowocześniejsze lasery pozwalają usunąć nawet jasne owłosienie z ciemnej skóry, co jeszcze kilka lat temu było po prostu niemożliwe. Co więcej, dziś zabiegi depilacji laserowej są mało bolesne, a dla uzyskania satysfakcjonującego rezultatu potrzeba mniej zabiegów niż kiedyś. Ogromna popularność depilacji laserowej współcześnie nikogo nie dziwi również z powodu długotrwałości uzyskanych efektów – w odróżnieniu od tradycyjnych metod (golenie maszynką, usuwanie włosków depilatorem, depilacja woskiem lub pastą cukrową), to jedyna metoda gwarantująca pozbycie się zbędnego owłosienia raz na zawsze.

Wyszczuplająca terapia laserowa

Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie zaprezentowali nam również zastosowanie laserów przy zabiegach wyszczuplających. Laseroterapia jest doskonałym sposobem na redukcję uporczywego tłuszczyku opornego na działanie tradycyjnych metod odchudzania – diety i ćwiczeń fizycznych. Bardzo ważne jest także to, że podczas większości zabiegów modelujących sylwetkę laserowo skóra ulega dodatkowo obkurczeniu i ujędrnieniu, co pozwala osiągnąć kompleksową poprawę wyglądu ciała. Oczywiście, laserowe wyszczuplanie nie zastąpi nam w całości zdrowego stylu życia, ale może okazać się bardzo pomocne w modelowaniu najtrudniejszych obszarów ciała.

Zabiegi laserowe – usuwanie zmian skórnych i leczenie grzybicy

Lasery są dziś też niezastąpionym narzędziem do usuwania wszelkich zmian skórnych oraz leczenia grzybicy. W tym przypadku laser działa niczym skalpel, pozwalając skutecznie usuwać wszelkie brodawki, kurzajki, włókniaki czy tłuszczaki. Dużo szybciej i skuteczniej radzi sobie też z grzybicą stóp i dłoni niż tradycyjne leczenie farmakologiczne. Energia laserowa pozwala nie tylko zabić grzyby znajdujące się pod płytką paznokcia, lecz także stymulować wzrost zdrowej płytki. Laserowe leczenie grzybicy i wszelkich bakteryjnych zmian skórnych odbywa się w sposób nieinwazyjny i bezbolesny dla pacjenta, a jego efekty pojawiają się znacznie szybciej niż w przypadku klasycznego leczenia zaleconego przez dermatologa.

Więcej informacji na temat laserowego leczenia grzybicy oraz innych zastosowań laserów w medycynie estetycznej znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/lunula/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here