Pieluchy dla dorosłych

Pieluchy dla dorosłych to idealny produkt dla osób, które zmagają się z nietrzymaniem moczu. Dzięki nim osoby te mogą normalnie wykonywać codzienne czynności, bez obaw przykrego zapachu i mokrej bielizny. Tylko które wybrać i co warto o nich wiedzieć, by zapewnić sobie maksimum komfortu?

Pieluchy dla dorosłych to ratunek dla osób zmagających się z inkontynencją, czyli nietrzymaniem moczu. Szczególnie że leczenie tej dolegliwości nie zawsze przebiega szybko, a czasem nie przynosi oczekiwanych efektów. Wszystko zależy od tego, czym jest spowodowana ta dolegliwość. 

Nietrzymanie moczu – przyczyny i leczenie

Szacuje się, że co ósma kobieta na świecie (i co piąta po 40. roku życia) zmaga się z problemem nietrzymania moczu. To właśnie panie znacznie częściej zmagają się z tą dolegliwością, aczkolwiek nie oznacza to, że panów ona nie dotyka. Dlatego stworzono pieluchy dla dorosłych – inne dla mężczyzn i inne dla kobiet, ze względu na inną budowę okolic intymnych.  

Najczęściej nietrzymanie moczu jest wysiłkowe i występuje podczas kichania, nagłego ataku śmiechu, kaszlu czy podczas podnoszenia ciężkich rzeczy. Wówczas na bieliźnie pojawia się najczęściej kilka kropel moczu, czasem jednak wyciek jest większy. Z kolei naglące nietrzymanie moczu to silne uczucie parcia, którego nie da się opanować, czego następstwem jest opróżnienie pęcherza, zanim zdąży się zareagować. Mocz może też wyciekać na skutek przepełnienia, gdy zbyt długo nie korzystamy z toalety. Gdy popuszczanie nie jest intensywne, sprawdzą się wkłady chłonne, jednak w innym przypadku lepsze będą pieluchy dla dorosłych, które charakteryzują się większą chłonnością. 

Jak wygląda leczenie? Lekarz ustala przyczynę problemu, często są to osłabione mięśnie dna miednicy i wystarczą regularne ćwiczenia, by wrócić do formy. Zdarza się jednak, że konieczne jest leczenie farmakologiczne, a nawet poddanie się zabiegowi. 

Pieluchy dla dorosłych – co warto o nich wiedzieć 

Pieluchy dla dorosłych to mogą być majtki chłonne bądź pieluchomajtki. Wiele osób myśli, że to to samo, co jest błędem. Jednak jedne i drugie powstały z myślą o osobach zmagających się ze średnim bądź ciężkim nietrzymaniem moczu. Jeśli jednak pęcherz opróżnia się niemalże całkowicie albo całkowicie, to większy komfort zapewnią pieluchomajtki. Produkty te gwarantują uczucie suchości i zapobiegają przeciekaniu. Zrobione są z oddychających materiałów, dlatego nie podrażniają skóry. Majtki chłonne mają kształt tradycyjnej bielizny, są więc bardziej dyskretne i cieńsze. Z kolei pieluchomajtki to pieluchy dla dorosłych, które przypominają te dziecięce, czyli mają rzepy po bokach i wyposażone są w pas biodrowy. Są grubsze i bardziej chłonne. 

Kupując pieluchy dla dorosłych, trzeba pamiętać o doborze odpowiedniego rozmiaru – od XS do XL. Należy zmierzyć obwód bioder, by mieć pewność, że produkt będzie idealnie przylegał i będzie wygodny. Za małe mogą uwierać, a duże mogą być mniej szczelne. 

Warto też pamiętać, że na pieluchy dla dorosłych można otrzymać refundację, warto poprosić lekarza pierwszego kontaktu o wystawienie odpowiedniej recepty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here