Naturalne włosy na mikroskórze – najważniejsze informacje

0
887

Naturalne włosy na mikroskórze są hitem na rynku produktów perukarskich. Wysokiej jakości fryzury osadzone na innowacyjnej bazie zapewniają osobom borykającym się z łysieniem piękny, naturalny wygląd oraz wysoki komfort codziennego życia. Producenci peruk oferują modele z włosami naturalnymi i syntetycznymi. Dziś przyjrzymy się bliżej pierwszemu wariantowi. Czym charakteryzują się naturalne włosy na mikroskórze? Dlaczego warto stawiać właśnie na to rozwiązanie?

Włosy na mikroskórze – jedność z Twoim ciałem

Baza nowoczesnych peruk, czyli mikroskóra, jest cienkim materiałem o strukturze przypominającej ludzką tkankę skórną. Przyjazna organizmowi podstawa ściśle przylega do głowy. Ważną cechą materiału jest jego przepuszczalna struktura. Optymalna cyrkulacja powietrza zapobiega powstawaniu odparzeń i podrażnień. Ponadto, noszenie peruki w upalny dzień nie jest źródłem dyskomfortu. Kolor bazy, bielone węzełki i wykończenie typu lace front sprawiają, że włosy na mikroskórze stają się integralną częścią ciała. Nic dziwnego, że coraz więcej twórców peruk decyduje się na zastosowanie właśnie tej technologii w swoich produktach.

Bujna, lśniąca fryzura

Do produkcji najlepszych peruk wykorzystuje się włosy pozyskiwane bezpośrednio od ludzi. Najbardziej pożądane przez wytwórców peruk są słowiańskie włosy dziewicze (niepoddawane wcześniej chemicznym zabiegom i koloryzacji). Naturalne włosy na mikroskórze są godnym zastępstwem dla utraconych w wyniku choroby pukli. Ich łodyga zabezpieczona jest łuskami. Oznacza to, że kosmyki charakteryzują się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne. Swoje nowe włosy możesz więc dowolnie czesać, upinać, kręcić i prostować. W sklepie perukarskim znajdziesz naturalne włosy na mikroskórze w niemal każdym kolorze, różnych długościach i strukturze. Spośród ogromu modeli możesz wybrać ten jeden, w który będziesz czuć się wyjątkowo. O to, która peruka będzie Ci pasować najlepiej, warto zapytać doświadczonego doradcę w salonie perukarskim, fryzjera lub trychologa.

Pielęgnacja naturalnych włosów na mikroskórze

Wysokiej jakości włosy na mikroskórze mogą służyć przez wiele lat. Jednak, aby tak się stało, należy poświęcić im odrobinę uwagi. Codziennie używana peruka powinna być starannie myta raz w tygodniu. Podczas zabiegu unikaj tarcia, szarpania i okrężnych, mocnych ruchów. Strumień wody należy kierować zawsze od czubka głowy w kierunku końcówek. Najlepszy efekt uzyskasz, kiedy użyjesz łagodnego szamponu i intensywnie nawilżających odżywek. Ważne jest, aby odżywkę lub maskę nanieść wyłącznie na kosmyki. Kontakt węzełków ze zmiękczającym kosmetykiem może skutkować ich poluzowaniem. Mokrą perukę delikatnie osusz ręcznikiem i pozostaw do wyschnięcia na stojaku. Włosy najlepiej przechowywać w bezwonnym miejscu z dala od kurzu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here