Marihuana medyczna – czy jest bezpieczna?

0
1865

Posiadanie oraz uprawa marihuany są nielegalne w wielu miejscach na świecie. Ma to związek z jej silnym działaniem psychoaktywnym. Mimo to, liczne badania wskazują na wyjątkowe właściwości lecznicze tej rośliny. W związku z tym, zdania na temat marihuany są mocno podzielone. Czym jest medyczna marihuana i jakie są jej działania lecznicze? Co odróżnia ją od zwykłego suszu konopnego? Czy w Polsce można kupić medyczną marihuanę?

Czym jest marihuana?

Marihuana to susz konopi indyjskiej. Szczególnie znane jest działanie psychoaktywne tej rośliny. Po zapaleniu lub spożyciu suszu konopi, u człowieka dochodzi do zmiany percepcji czasu i odległości oraz obrazu ciała. Pojawia się dobre samopoczucie, euforia, wyższa samoocena, odprężenie, spadek samokontroli, uczucie wyostrzenia zmysłów i lepszego rozumienia świata, wielomówność, a także wesołość. Palenia marihuany może także powodować senność oraz nadmierne uspokojenie. Swój wpływ na organizm człowieka marihuana zawdzięcza zawartości związku chemicznego o nazwie tetrahydrokannabinol (w skrócie THC). Dlatego też susz z konopi indyjskiej uznawany jest za niebezpieczny narkotyk, którego uprawa i posiadanie w wielu krajach są nielegalne.

Lecznicze działanie marihuany

Co ciekawe, marihuana posiada również liczne właściwości lecznicze. Już od wieków miała ona swoje zastosowanie w medycynie ludowej. Już w starożytności jej kwiaty były wykorzystywane w celu leczenia zmian skórnych, takich jak owrzodzenia, czy poparzenia. Z kolei nasion marihuany używano, jako lekarstwa o działaniu przeciwzapalnym, przeczyszczającym i odrobaczającym. Wytwarzany z konopi olej, stosowany był, jako odżywka na poprawę kondycji włosów. Z kolei wyciąg z niej stanowił bazę napoju alkoholowego, który potrafił uśmierzać migrenowe bóle głowy oraz stanowił naturalny środek ułatwiający zasypianie. Obecnie wciąż potwierdza się liczne zastosowania marihuany w medycynie. Susz konopi indyjskiej potrafi złagodzić objawy jaskry i bóle związane ze stwardnieniem rozsianym, a także pobudzić apetyt u chorych na AIDS. Wykazuje się także jego korzystne działanie przy walce z nowotworem. Marihuana jest także niezwykle pomocna w znoszeniu złego samopoczucia podczas chemioterapii. Może złagodzić nudności oraz bóle, które po niej występują. Badania wykazują, że marihuana może także pomocna w leczeniu glejaka wielopostaciowego – jedną z najbardziej śmiertelnych form guza mózgu. Jest ona w stanie zahamować proces wytwarzania naczyń krwionośnych i doprowadzić do zagłodzenia guza. Marihuana działa również terapeutycznie w przypadku epilepsji, miażdżycy czy cukrzycy. Zobacz najpopularniejsze odmiany marihuany medycznej do uprawy wewnętrznej na ganjafarmer.com.pl.

Czym wyróżnia się medyczna marihuana

Czym wyróżnia się medyczna marihuana?

Medyczna marihuana to po prostu zwykła marihuana, której używa się jednak do celów leczniczych. Jednakże przeważnie w leczeniu stosowane są odmiany o niskiej zawartości THC i dużej CBD, które nie wykazują działania psychoaktywnego. Natomiast ma ona bardzo korzystny wpływ na walkę z wieloma groźnymi chorobami. Medyczna marihuana może występować pod postacią suszu, oleju lub pasty.

Gdzie można kupić medyczną marihuanę?

W wielu krajach, również w Polsce, handlowanie suszem konopi indyjskiej jest nielegalne. W związku z tym osoby chore często mają bardzo ograniczony dostęp do tej leczniczej substancji. Zakup marihuany w celach leczniczych jest możliwy między innymi w Holandii, Czechach, Słowenii, Włochach, Hiszpanii, Chorwacji i Macedonii. w naszym kraju możliwy jest z kolei całkowicie legalny zakup nasion konopi indyjskiej w celach kolekcjonerskich.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here