jak wyciągnąć drzazgę

Każdy człowiek unika bólu. W końcu ból należy do tych odczuć, które wcale nie należą do tych najprzyjemniejszych. Wręcz przeciwnie! Ból to bardzo nieprzyjemne uczucie, szczególnie wtedy, kiedy jest uporczywy. Długotrwały ból, który na dodatek jest o silnym nasileniu potrafi zabrać nam wiele energii, a nawet chęci do życia. Nie możemy doczekać się, kiedy nas przestanie boleć, a jak w końcu nadejdzie ta chwila, to doceniamy stan, kiedy jesteśmy wolni od bólu.

Jeżeli coś cię bardzo bolało, to doskonale wiesz, o czym mowa – o niesamowitej uldze i spokoju. Czasem wystarczy jakaś drobna ranka, żeby nas coś bolało. Nawet taka niewielka ranka może dać się nam we znaki. Pomyśl – na przykład – o wbitej drzazdze. Póki jej nie ruszasz, nie musi boleć. Ale co wtedy, kiedy drzazga wbiła ci się do stopy? Ciągle chodzisz i za każdy razem, kiedy twoja stopa zetknie się z podłożem, czujesz ból. A to potrafi nieźle zirytować.

Szczególnie wtedy, kiedy nie jesteś w stanie jest wyciągnąć palcami, a nie masz przy sobie nic, co mogłoby ci pomóc. Jeżeli nie wiesz, jak wyciągnąć drzazgę, a chciałbyś ją usunąć, to wystarczy ci pęseta. Raczej każdy ją ma w domu. W tym zadaniu sprawdzi się idealnie. A jeżeli drzazga wbiła ci się zbyt głęboko, to możesz jeszcze znaleźć ratunek w zwykłej igle do szycia. Oczywiście zanim jej użyjesz najlepiej jest ją odkazić, żeby nie wdała się żadna niepotrzebna infekcja, która może narobić ci problemów.

Pęseta sprawdzi się równie dobrze wtedy, jeżeli wbije ci się – na przykład – kolec od ostrężyny. Jeżeli nie potrafisz wyciągnąć go ręcznie, pęseta powinna sprawić się dobrze w tym zadaniu. A ulga, jaką przyniesie ci wyciągnięcie drzazgi czy kolca, będzie niesamowita. Drzazga czy kolec nie musi się nawet wbijać do stopy, żeby była uporczywa. Może się wbić też do opuszka palca w trakcie wykonywania jakiejś pracy. Póki jej nie wyciągniesz, stale będzie cię kłuło, a ponadto będzie duże ryzyko, że jeżeli jej nie wyciągniesz od razu, to wbije się jeszcze głębiej, a wtedy trudniej będzie ci ją usunąć.

drzazga

Drzazgę można sobie wbić bardzo łatwo, nawet przez ubranie czy rękawiczki

I wcale nie trzeba robić nic ciężkiego z drewnem, żeby ją sobie wbić. Wystarczy – na przykład – że będziesz chciał przenieść kawałek drewna z jednego miejsca do drugiego. Ale równie dobrze drzazgę sobie możesz wbić we własnym domu – na przykład – zamiatając podłogę. Oczywiście pod warunkiem, że uchwyt do twojej miotły jest drewniany. Jeżeli tak i jest uszkodzony w jakimś miejscu, to ryzyko, że wbije ci się drzazga, jest dość wysokie, szczególnie jeżeli chwycisz uchwyt właśnie w miejscu, w którym jest nieco uszkodzony.

Na szczęście drzazga nie powoduje poważnych ran, więc jeżeli ci się wbije, to nie ma co panikować. Wystarczy ją wyciągnąć i bólu już nie będziesz odczuwał. No może większy problem będzie wtedy, kiedy panicznie boisz się rzeczy, które wbiły ci się do ciała – bo bywają ludzie, których takie rzeczy najzwyczajniej w świecie obrzydzają. Wtedy istnieje możliwość, że sam nie będziesz w stanie wyciągnąć sobie drzazgi.

Wtedy będziesz musiał poprosić o pomoc kogoś, kto znajduje się w pobliżu ciebie. A co, jeżeli mieszkasz sam? Cóż, wtedy chyba głupio byłoby iść do sąsiadów, żeby wyciągnęli ci drzazgę, prawda? Jeżeli byś to zrobił, z całą pewnością po całej okolicy rozniosłaby się wieść, że jak dziecko potrzebowałeś, żeby wyciągnąć ci małą drzazgę, a przecież już dawno jesteś dorosły. No cóż, w takim wypadku lepiej zacisnąć zęby i jednak samemu sobie wyciągnąć drzazgę.

plaster

Kto wie, może przy okazji udałoby ci się pokonać wstręt i na przyszłość – jeżeli kiedyś zdarzyłaby ci się jeszcze sytuacja, że drzazga albo coś innego wbiło ci się do ciała – to będziesz już bez problemu sam potrafił wyciągnąć taką drzazgę.

Jak widać, wydawać by się mogło, że taka mała drzazga, to nie powinna uprzykrzyć nikomu życia. Ale jednak może to zrobić. Szczególnie wtedy, jeżeli w jej wyciągnięciu nie pomoże ani pęseta ani igła. Niektórzy ludzie w takim wypadku zignorują ból, zacisną zęby i po prostu będą łudzili się, że drzazga sama wypadnie. Inni z kolei udają się zapewne do lekarza, który powinien coś w takiej sytuacji zaradzić.

Z całą pewnością, jeżeli coś nam się wbije do ciała i nie będziemy w stanie tego wyciągnąć – nawet jeżeli jest to bardzo malutkie – to nie powinniśmy tego ignorować. Kto wie, czy po jakimś czasie nie wda się nam jakaś infekcja, która przecież może przyprawić nam problemów zdrowotnych. A przecież nikt chyba nie chce takowych mieć – lepiej żyć w zdrowiu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here