jak szybko i skutecznie schudnąć

Zgubienie tkanki tłuszczowej w gruncie rzeczy nie jest trudne. Znacznie trudniejsze jest utrzymanie efektów przez długi czas. Jak szybko i długotrwale schudnąć? Kluczem jest zmiana nastawienia do jedzenia, własnego ciała. W ślad za tym idzie nabieranie pozytywnych nawyków.

Odpowiednia dieta kluczem do sukcesu

Najważniejsza jest oczywiście dieta. Jeśli będziemy aktywni fizycznie, a będziemy zajadali się niezdrowymi i tuczącymi potrawami, które są niezgodne z naszym dziennym bilansem energetycznym, wówczas możemy być pewni, że nie schudniemy ani szybko, ani tym bardziej długotrwale.

Usuwanie toksyn z organizmu
Pierwszym krokiem powinno być usuniecie toksyn z organizmu i odpowiednie jego nawodnienie. Niewiele osób tak naprawdę zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest wypijanie odpowiedniej ilości czystej wody lub płynów z zup, soków i przecierów w procesie zrzucania zbędnych kilogramów.

Czy diety detoksykacyjne pozwalają szybko schudnąć?

Diety polegające na spożywaniu dużej ilości przecierów i zblendowanych soków oraz wody z cytryną wprawdzie odciążają nasz organizm i powodują, że czujemy się lepiej. Jednak znacznie też spowalniają nasz metabolizm. W efekcie, po takiej diecie, szybko odbijamy się i nasza waga wędruje do góry.

Dlaczego szybko tyjemy po głodówce?

Przyzwyczajając w trakcie głodówki organizm do tego, że ma on bardzo mało pożywienia, spowalniamy nasz metabolizm. Gdy później pakujemy w siebie wszystko, co się da, organizm nie radzi sobie z trawieniem wszystkiego tak dobrze jak przed głodówką. Dlatego tyjemy bardzo szybko po ostrym odchudzaniu się. Dlatego wszelkie zmiany należy wprowadzać stopniowo i nie powinny być wprowadzane na zasadzie nakazów i zakazów, ale powinny podążać w ślad za zmianami w naszym sposobie myślenia.

Ważne są naturalne predyspozycje
W procesie odchudzania się i rzeźbienia sylwetki na siłowni warto zwrócić uwagę na to, jakie są nasze naturalne predyspozycje. Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę na to, gdzie najłatwiej osadza się nam tłuszcz. Jeśli jest to twarz, brzuch i uda, wówczas najszybciej zawsze będziemy tyć właśnie w tych okolicach i z tych też okolic najtrudniej nam będzie zrzucić zbędną tkankę tłuszczową.

zdrowa sałatka

Uważaj na partie ciała szczególnie narażone na otłuszczenie
Niestety nie mamy wielkiego wpływu na to, gdzie najchętniej osadza się nam tłuszcz w organizmie oraz na to, gdzie jest najwięcej tego opornego na spalanie tłuszczu. Organizm na podstawie zapisu genetycznego zdecydował, że to właśnie tam będzie robił sobie magazyn do korzystania w czasie najtrudniejszych czasów. Lekarze i naukowcy twierdzą, że trudno jest pozbyć się tłuszczu z takich okolic, bo tkanka tłuszczowa sama w sobie ma niższe krążenie niż na przykład partie mięśniowe w naszym ciele.

Jak pobudzić oporne na chudnięcie partie ciała?
Aby sobie pomóc, można nieco pobudzić przepływ krwi w najbardziej newralgicznych miejscach odkładania się tkanki tłuszczowej. W tym celu wynaleziono specjalne masaże, a także specjalne pasy pobudzające, nakładane na uda, brzuch, pośladki, czy na plecy. Czy mają skuteczność? Oczywiście, skuteczność ich stosowania została potwierdzona, jednak same w sobie nie spowodują, że szybko schudniemy. Konieczne jest stosowanie rozwiązań łączonych.

Jakich potraw unikać, aby schudnąć?

Wszelkie potrawy wysoko przetworzone, zwłaszcza te smażone na głębokim tłuszczu są bardzo szkodliwe i działają negatywnie na proces chudnięcia. Jeśli zastanawiamy się jak szybko i długotrwale schudnąć, powinniśmy przerzucić się na owoce, warzywa, a także na zupy, przeciery oraz wodę i przekąski w postaci suszonych ryb. Warto odwiedzać sklepy ze zdrową żywnością i zapomnieć o spożywaniu alkoholu. Niezbyt pomocne będzie spożywanie energetyków, a także słodyczy.

soki owocowe

Zwróć uwagę na nabiał

Jeśli zastanawiamy się, jak szybko i skutecznie schudnąć, powinniśmy przemyśleć kwestię jedzenia nabiału. Wiele osób nie radzi sobie dobrze z trawieniem laktozy, która jest naczelnym składnikiem nabiału. Jeśli po zjedzeniu mleka z płatkami oraz po zjedzeniu mięsa mamy gazy i wzdęcia, a nasz brzuch wydaje się większy, a my czujemy się ospali, wówczas można podejrzewać, że nabiał nie sprzyja naszemu organizmowi.

Osoby, które mają problem z przyswajaniem nabiału niestety też mocno tyją od jego jedzenia. Powinny przerzucić się na produkty zbożowe oraz na zjadanie roślin o dużym natężeniu białek. Soja, soczewica, ciecierzyca i groch oraz fasola to najważniejsze elementy diety roślinnej dla wegetarian. Podobnie rzecz się ma oczywiście z jajkami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here