Jak dobrze dobrać pościel

Odpowiednie dbanie o wyposażenie domu to nie tylko myślenie o meblach czy dodatkach. To także pościel, której wielu z nas nie poświęca wystarczająco dużo uwagi. A dobrze dobrana, ładna pościel może wpłynąć na samopoczucie i zdrowy sen. Dlatego spójrz na nasze podpowiedzi, które pozwolą Ci wybrać właściwie.

Rozmiar, który ma wielkie znaczenie

Oczywiście zaczynamy od rozmiaru. Tutaj nie ma, co się czarować – jest kilka standardowych. W większości sytuacji producenci pościeli przygotowują warianty różnych wzorów na różne wielkości kołdry czy materaca lub poduszek. Dlatego wybierając jakąś pościel, nie kupuj większej, niż potrzebujesz. Specjalnie są tak skonstruowane, aby działały na te rozmiary, o których jest mowa w poszczególnych produktach. Szukaj najciekawszych wzorów w przeróżnych, potrzebnych Ci rozmiarach na dobrych stronach internetowych.

Patrz na wzór i wybierz ładniejszy

Wbrew pozorom wybór designu pościeli jest dość istotny. Chodzi o to, że wybierając pościele, musisz wybrać swój ulubiony kolor, wzór, krój, deseń – w zależności od tego, jakiego rodzaju są to egzemplarze. Na przykład szukając czegoś w kolorze granatowym, możesz postawić na lekki print na tym tle lub zdecydować się na deseń – i tu jest wybór między tym, co jednolite i w tym samym kolorze, lub tym, co deseń ma w innych barwach. Nie bój się stawiać na modne albo nietypowe wzory, ale zwracaj także uwagę, jak dana pościel pokaże się w Twojej sypialni czy w miejscu, w którym będzie używana.

Zwracaj szczególną uwagę na materiał

No i czas na klucz do zrozumienia, jak wybrać dobre pościele. To oczywiście materiał, bo o ile kolorystyka jest niejako wtórna, estetyczna, choć ważna, to największy wpływ na sposób spania będzie miało to, z jakiego materiału wykonano pościel. Rzecz jasna jeśli bierzesz pościel z renomowanej strony, to nie musisz się przejmować, że któryś będzie nie taki. Ale jego rodzaj i tak powinieneś wybrać.

Na początek klasyczna bawełna, czyli najlepszy wybór w wielu przypadkach. Nie tylko odprowadza wilgoć, jest miękka, pozwala skórze oddychać i jest sprężysta, ale także bardzo dobrze ogrzewa. Do tego można ją prać w wysokiej i niskiej temperaturze, a sam materiał przesadnie się nie gniecie. Ciekawą odmianą jest flanela, która zawiera 100% tkaniny bawełnianej. Grzeje, jest przyjemna w dotyku i bardziej przeznaczona na letnie dni. Przy praniu musisz zadbać o specjalny płyn do zmiękczania tkanin. Do wyboru masz także często satynę, krępę, jersey czy len.

Wybór pościeli nie taki prosty?

Trzeba uczciwie powiedzieć, że często zaniedbujemy zakup odpowiedniej pościeli, przez co nasza sypialnia nie wygląda tak ładnie, jak by mogła. Warto więc pomyśleć nie tylko nad jej samym wyglądem, ale także nad materiałem czy… ceną i poszukać najlepszych ofert w sieci, bo teraz można znaleźć pościel tanią, ładną i trwałą, a to naprawdę trudna sztuka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here