kardiolog

Kardiolog i kardiochirurg to dwa bardzo zbliżone do siebie zawody. Jak wygląda jednak kwestia zarobkowa? Przekonaj się, od czego zależy wysokość wynagrodzenia takiego specjalisty oraz ile wynosi mediana jego wynagrodzenia. Czy tak odpowiedzialny i ciężki zawód jest również opłacalny? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/kardiolog-i-kardiochirurg-ile-zarabia/

Od czego zależy wysokość wynagrodzenia kardiologa?

Od tego będą zależały przede wszystkim różne czynniki zarówno z sektora prywatnego jak i publicznego. Publiczny szpital i tylko jeden etat to bazowe zarobki lekarza. Znacznie więcej jesteś w stanie zarobić w szpitalu prywatnym. Na jeszcze większe wynagrodzenie możesz liczyć, jeżeli jesteś specjalistą, który przyjmuje pacjentów w ramach prywatnej praktyki. Wówczas twoje zarobki są uzależnione od zainteresowania oraz cen twojej kliniki. Jednak wielokrotnie deficyty w publicznej służbie zdrowia nie ustępują, zainteresowania wizytami i prywatnymi nie maleją wpływ na nasze zarobki będzie miał również stopień naukowy, który posiadamy. Nasze doświadczenie, umiejętności oraz sukcesy ponoszone w leczeniu czy przeprowadzaniu zabiegów również wpływają na naszą wypłatę. W te wszystkie czynniki sprawiają, że nasza renoma idzie w górę. Nieco inaczej wygląda kwestia zarobków, jeżeli prowadzimy działalność naukową lub dydaktyczną.

Mediana zarobków kardiologa

Ciężko jest jednoznacznie określić wysokość wynagrodzenia kardiologa. Musimy jednak wiedzieć że istnieją badania pochodzące z branżowych strony, który dokładnie analizują zarobki różnych pracowniczych. Z badań okazuje się, że przeciętnie w naszym kraju jako kardiolog jesteśmy w stanie zarobić 4388 zł netto. Jest to mediana, wynikająca z tego, że połowa wszystkich specjalistów zarabia kwoty w przedziale od 3373 zł do 6435 zł netto. Została połowa dzieli się na dwie ćwiartki. Pierwsza część, czyli 25% zarabia kwoty poniżej 3372 zł, a druga powyżej 6435 zł. Jednak rekordziści w tym zawodzie tacy jak ordynatorzy czy profesorowie w prywatnym zakładzie mogą zarabiać dużo więcej. Ich zarobki mogą wynosić nawet 30 000 zł miesięcznie.

Zobacz też: http://trzypion.pl/jakie-kroki-podjac-aby-zostac-fotografem/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here