Fotowoltaika sklep – jak wybrać dobrego wykonawcę?

Decyzja o inwestycji w instalację fotowoltaiczną to działanie dalekosiężne, które ma wpływa na najbliższe 25-30 lat. Dlatego tak ważny jest odpowiedni wybór zarówno dostawcy sprzętu, jak i wykonawcy inwestycji.

Dobrze przemyśl swoją decyzję

Koszt instalacji fotowoltaicznej dla domku jednorodzinnego wynosi około dwudziestu pięciu tysięcy złotych. Lwia część tej sumy to środki przeznaczone na sprzęt. Od jego jakości zależy bowiem trwałość instalacji. Dlatego nie powinniśmy szukać oszczędności w tym aspekcie. Przeglądając oferty sklepów z fotowoltaiką zwróćmy uwagę na pochodzenie produktów i ich jakość. Dobre panele fotowoltaiczne będą pracować bez utraty skuteczności przez okres nawet trzydziestu lat. Najlepszej jakości są moduły monokrystaliczne, które wykonano z jednego rodzaju kryształu. Są one najdroższe, ale obecnie nie znajdziemy lepszych paneli od tych. Tańszą opcją, ale minimalnie słabszą, są moduły polikrystaliczne wykonane z krzemu. Jeśli masz ograniczony budżet, możesz wybrać drugie rozwiązanie, które i tak gwarantuje ci zwrot inwestycji. To właśnie kolejny ważny element, gdy decydujemy się na zakup instalacji. Aby fotowoltaika zwróciła nam się, musi być dopasowana do naszych rocznych rachunków za prąd. Ich wysokość pozwoli nam dobrać odpowiednią moc instalacji. Dzięki temu będzie ona w stanie pokryć całkowite zapotrzebowanie domu.

Fotowoltaika sklep – montaż zostaw fachowcom

Dobrze jest, gdy cały zestaw kupujemy w jednym miejscu. Taki sklep zazwyczaj oferuje wszystkie części od jednego producenta. Zdarza się też tak, że firmy oferujące montaż zestawów mają swoich sprawdzonych dostawców. Wówczas ważniejsza jest weryfikacja samej firmy. W internecie znajdziemy coraz więcej stron oznaczonych jako „fotowoltaika sklep”. Dlatego musimy dobrze sprawdzić, komu powierzamy instalację sprzętu, za który daliśmy lub zamierzamy dać kilkadziesiąt tysięcy złotych. Przede wszystkim wybierajmy tych fachowców, którzy wykonają montaż od początku do końca. Już faza projektu jest bardzo ważna, o czym wspominaliśmy w pierwszej części tekstu. Zużycie energii to jednak nie jedyny czynnik. Pod uwagę należy także wziąć nasłonecznienie i zacienienie działki. Dopiero wówczas możemy przystąpić do montażu. Takie prace najlepiej zlecić doświadczonej firmie z uznaną pozycją na rynku. Sprawdźmy także, jakie gwarancje zapewnia nam wykonawca. Dzięki temu możemy liczyć na wsparcie techniczne nie tylko przez okres gwarancji, ale także po jej upływie. Jeśli jesteśmy uczestnikami programu Prosument, możemy też liczyć na gwarancje bankowe, które uchronią nas przed niekompetentnymi inwestorami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here