Pampersy dla dorosłych

Wiele osób starszych i niesamodzielnych lub nieporuszających się z powodu choroby ma problemy z utrzymaniem moczu. Wtedy warto sięgnąć po pieluchy dla dorosłych. Jednak rynek produktów chłonnych jest bardzo szeroki. Jak je wybrać dla chorego i czym kierować się przy wyborze?

Pampersy dla dorosłych na receptę

Przede wszystkim warto wiedzieć, że dla wielu starszych osób można uzyskać refundację na produkty chłonne. Dotyczy to zarówno osób po udarach, jak i chorych na choroby nowotworowe, o podłożu neurologicznym. W ich przypadku stosowanie pampersów jest koniecznością – maksymalnie zwiększa komfort na co dzień i sprawia, że łatwiej jest zapanować nad wyciekami moczu.

Pampersy dla dorosłych na receptę dotyczą nie tylko osób leżących i niesamodzielnych. Jest to rozwiązanie także dla tych, którzy chcą zachować aktywność fizyczną lub poruszają się chociażby po domu. Produkty chłonne są bardzo różne. Niektóre z nich sprawdzą się właśnie dla pacjentów niesamodzielnych, inne będą wygodniejsze dla osób aktywnych. Refundację na pampersy dla dorosłych na receptę przyznaje lekarz. Później musi być ona potwierdzona w oddziale NFZ. To uprawnia do tańszego kupienia produktów chłonnych w aptece lub sklepie medycznym, które współpracują z NFZ.

Pampersy dla dorosłych na receptę – rodzaje

Na receptę dostępne są nie tylko pieluchy, lecz także innego rodzaju produkty chłonne. Na liście znajdują się pieluchomajtki, czyli produkt wyposażony w przylepce i pas mocujący, którymi można dopasować produkt do sylwetki. Dostępne są także pieluchy anatomiczne, które mocuje się za pomocą specjalnej bielizny. To produkty o zwiększonym poziomie chłonności.

Inne rodzaje produktów chłonnych, na które można dostać refundację to majtki chłonne. Wyglądają jak zwykłe majtki, jednak mają wmontowany wkład chłonny, który pochłania całą wilgoć. Są miękkie i wygodne, nadają się dla osób poruszających się i aktywnych fizycznie. Są także niewidoczne pod ubraniem, co sprawia, że są o wiele bardziej dyskretne niż inne produkty tego typu. Na liście środków refundowanych znajdują się także wkłady, które sprawdzają się w przypadku lżejszych odmian nietrzymania moczu. Można także skorzystać z recepty na podkłady chroniące łóżko i materac chorego przed przemoczeniem.

Dobranie pieluch dla dorosłych

Dobór pieluch dla dorosłych nie jest łatwy. Należy wziąć pod uwagę zwłaszcza rozmiar oraz stopień chłonności. Rozmiar jest podawany przez producenta na opakowaniu i oznacza wielkość produktu. Jest oznaczony symbolami, tak samo jak standardowe ubrania – od XS do XL.

Rozmiar trzeba dobrać bardzo dokładnie. Jeśli pielucha będzie za duża, pojawi się ryzyko przeciekania na bokach, więc trudno mówić o ochronie przed zmoczeniem ubrań czy pościeli. Zbyt mała pielucha może znów powodować dyskomfort, wbijać się w ciało i być przyczyną podrażnień. Dlatego warto wypróbować odpowiedni rozmiar i dobrze dopasować go do sylwetki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here