Nowe domy na Białołęce

Planujesz budowę nowego domu? Zastanawiasz się na technologie postawić, aby budynek stał się dla Twojej rodziny przyjemnym, praktycznym i oszczędnym miejscem do życia? Dzisiejsze budownictwo nie przypomina już tego, które było modne kilkadziesiąt lat temu. Obecnie stawia się na nowoczesne technologie, a domy inteligentne nie są czymś w rodzaju science-fiction, ale realnością. Rozwój technologii sprawił, że rozwiązania te nie są już tak drogie, a konkurencja na rynku jest coraz większa, dzięki czemu praktycznie każdy może pozwolić sobie na nowoczesny i komfortowy budynek, odporny na uszkodzenia i włamania oraz energooszczędny. Jakie są najczęściej wybierane rodzaje nowoczesnych domów?

Nowoczesne domy parterowe

W ostatnich latach ogromnym zainteresowaniem cieszą się domy parterowe. Wiele osób rezygnuje z budynków piętrowych, które nie są tak komfortowe, między innymi przez obecność schodów. Dodatkowo zużywają one ogromne pokłady energii, na przykład na ocieplanie. Natomiast domy parterowe są dużo tańsze – zarówno jeśli chodzi o ich zaprojektowanie, budowę, jak i utrzymanie. W takiej sytuacji w dalszym ciągu można stworzyć poddasze użytkowe i chociaż nie powstanie na nim łazienka czy inny pokój, to będzie nadawać się ono na magazyn. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby cieszyć się pięknym i dużym tarasem budując dom parterowy. Komu przypadnie do gustu takie rozwiązanie? Nowe domy Warszawa Białołęka spodobają się osobom, które cenią komfort oraz nowoczesne, minimalistyczne rozwiązania. Przypadną do gustu każdemu, kto nie chce wydawać dużych pieniędzy na utrzymanie domu, a z drugiej strony pragnie praktycznie wykorzystać całą przestrzeń. Z pewnością w takim miejscu dobrze będą się czuły małe rodziny, na przykład z jednym dzieckiem.

Domy szkieletowe i kanadyjskie

Domy szkieletowe i kanadyjskie to w naszym kraju nowość, która jednak szybko zdobywa wielu zwolenników. Na czym polega ich innowacyjność? Ich konstrukcje znacząco różnią się od tych murowanych. Standardowe techniki budowania polegają ma stopniowym murowaniu kolejnych części budynku, przez co obiekt powstaje stosunkowo wolno. Takie domy najczęściej wytrzymują całe wieki i przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Przeznaczeniem domków szkieletowych nie jest wiekowe użytkowanie, co jednak nie oznacza, że nie są trwałe. Nadają się do eksploatacji przez około 50 lat, a po tym czasie warto je odnowić, dzięki czemu nadal będą nadawać się do mieszkania. Jakie zalety ma takie rozwiązanie? Przede wszystkim obiekty powstają w sposób szybki i automatyczny. Mokre prace można kończyć na etapie wylania fundamentów – oznacza to, że dom można postawić o każdej potrze roku. Wszystkie jego elementy są lżejsze niż w standardowych budynkach. Ponadto są one zaprojektowane energooszczędnie.

Domy modułowe

Jeszcze innym rodzajem budynków są domy modułowe, przypominają one budowle do mieszkania wykonane z „klocków”. Obiekty takie powstają z prefabrykowanych elementów, które są montowane do podłoża w specjalny sposób. Dawniej kojarzono je głównie z kontenerami, jednak obecnie technologia poszła do przodu, a domy modułowe to stabilne konstrukcje przeznaczone do długiego i bezpiecznego mieszkania. Ich zaletą jest krótki czas budowy. W dodatku można je postawić na każdym rodzaju podłoża. Cieszą się one dużym zainteresowaniem również dlatego, że istnieje możliwość ich przemieszczania. Można je złożyć oraz przenieść w inne miejsce, co jest niemożliwe w przypadku tradycyjnego budownictwa. Ich kolejną zaletą są niskie koszty eksploatacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here