Kwas hialuronowy i odmładzanie twarzy - wszystko, co powinnaś o tym wiedzieć

Kwas hialuronowy to jedna z bezpieczniejszych i skuteczniejszych substancji wykorzystywanych przy zabiegach medycyny estetycznej. Idealnie sprawdza się przy zabiegach odmładzania i konturowania twarzy u osób w różnym wieku i z różnym typem skóry. To przede wszystkim dlatego, że kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w skórze każdego z nas, dzięki czemu jej działanie i wchłanianie jest dobrze tolerowane przez organizm. Co jeszcze warto wiedzieć na temat odmładzania twarzy kwasem hialuronowym? Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat tej niezwykłej substancji!

Kwas hialuronowy i jego znaczenie dla skóry

Jak już zostało wspomniane, kwas hialuronowy jest substancją, która znajduje się w skórze każdego z nas. Młodsi mają go więcej, starsi już nieco mniej, bo wraz z wiekiem organizm produkuje go w coraz mniejszych ilościach, przez co z upływem czasu na naszej twarzy pojawiają się zmarszczki, zaś skóra traci swoją naturalną sprężystość i nawilżenie. Jeżeli zależy nam na tym, aby przywrócić twarzy młody wygląd, powinniśmy zadbać o to, żeby uzupełnić ubytki kwasu hialuronowego w skórze. A nie ma na to lepszego sposobu niż wstrzykiwanie preparatu z dodatkiem kwasu hialuronowego bezpośrednio pod skórę. Decydując się jednak na wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym, zwróćmy uwagę na rodzaj zastosowanego przy zabiegu preparatu. Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie polecają przeprowadzanie zabiegów ostrzykiwania kwasem hialuronowym przy pomocy nowoczesnych preparatów Neauvia Organic. Do ich produkcji został użyty kwas hialuronowy wyprodukowany przez niepatogenny dla człowieka szczep bakterii Bacillus subtilis, co pozwala zwiększyć bezpieczeństwo zabiegu i uniknąć reakcji odczynowych wywoływanych przez pozostałości resztek białkowych.

Jakie efekty przynosi zabieg odmładzania kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowy to substancja o wszechstronnym działaniu odmładzającym – nawilża, ujędrnia i pobudza fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenu, co wspomaga procesy rewitalizacji. Kwas hialuronowy błyskawicznie redukuje drobne zmarszczki i głębsze bruzdy zlokalizowane w dolnych partiach twarzy – efekt wypełnienia ubytków w skórze możemy zauważyć bezpośrednio po zakończonym zabiegu, choć finalne rezultaty będą widoczne dopiero po upływie kilku dni, gdy całkowicie zniknie opuchlizna. Przy pomocy kwasu hialuronowego wykonywana jest również wolumetria, która ma na celu przywrócenie twarzy jej prawidłowych proporcji i owalnego kształtu. Nie zapominajmy też o tym, że kwas hialuronowy to także idealny wypełniacz ust – dzięki niemu możliwe jest nie tylko ich powiększenie, lecz także nawilżenie czerwieni wargowej.

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym – dlaczego warto?

Terapia z użyciem kwasu hialuronowego to tylko jeden z wielu dostępnych dziś zabiegów odmładzania twarzy. Gabinety medycyny estetycznej posiadają naprawdę bogatą ofertę zabiegów odmładzających, dlaczego więc warto zdecydować się właśnie na ostrzykiwanie kwasem hialuronowym? Ogromne znaczenie ma w tym przypadku wysokie bezpieczeństwo tego zabiegu – w związku z tym, że kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w naszej skórze, ryzyko alergii lub odrzucenia przez organizm jest znikome. Ponadto, zabieg przy użyciu kwasu hialuronowego przynosi bardzo szybkie i naturalne efekty odmłodzenia, a przy tym stanowi terapię o niskiej inwazyjności, która nie naraża pacjenta na długi okres rekonwalescencji. Co więcej, z efektów będziemy mogli cieszyć się długi czas – rezultaty utrzymują się zazwyczaj od 6 do 12 miesięcy.

Więcej informacji na temat zabiegów odmładzania kwasem hialuronowym znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/zabieg/neauvia-organiczne-wypelnianie/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here