końcówki do odkurzacza

Wybranie odpowiedniego odkurzacza wcale nie jest takie łatwe jak nam się wydaje. Obecnie weszły w życie nowe przepisy, które zakazują sprzedaży odkurzaczy, które mają bardzo dużą moc. Dziwne, że czajniki eklektyczne mają coraz większą moc, używane są, na co dzień i się tego nie zakazuje, ale w przypadku odkurzaczy uruchamianych raz na jakiś czas ten zakaz obowiązuję? Trudno zrozumieć osoby, które te przepisy wymyślają.

Odkurzacz workowy czy bezworkowy?

Dawniej były tylko odkurzacze, które miały worek. Ten worek albo był materiałowy albo jednorazowy z papieru. Dzisiaj o wiele częściej wybiera się odkurzacze bezworkowe, ponieważ są bardziej praktyczne. Nie trzeba pamiętać o worku, widzimy czy jest pojemnik napełniony, a jeśli jest to opróżniamy go w łatwy sposób.

Wytrzepywanie worka oznaczało zakurzenie połowy osiedla albo całego domu, dlatego nie było to praktyczne. Jeśli mamy dzieci to na pewno odkurzaczem zbieramy różnego rodzaju mniejsze zabawki i w przypadku odkurzacza bezworkowego od razu słuchać, że coś wleciało do środka. Łatwiej to też znaleźć, a zatem warto właśnie na taki model postawić. Są dostępne w sklepach i nie kosztują więcej niż zwykłe odkurzacze, dlatego warto się tym tematem zainteresować.

Moc odkurzacza

Wiele osób skupia się na tym żeby odkurzacz był jak najmocniejszy. Dzisiejsze odkurzacze wedle prawa nie mogą mieć więcej niż 900W. Czy to mało? Wszystko zależne będzie od tego jak dużo tej mocy jest wykorzystywane. Zauważmy, że bardzo stare odkurzacze były o wiele słabsze, ale miały ogromną moc ssania.

Właśnie na tym trzeba się skupić. Nie patrzymy, jaka jest moc, ale patrzymy jak duże jest ssanie. To drugie pozwala nam na wyssanie z dywanów czy spod szafki brud, a przecież o to nam chodzi. Moc może być naprawdę mała, ale za to ssanie duże i trzeba o tym pamiętać. Przeglądając oferty i czytając parametry będziemy wiedzieć już, że ssanie jest najważniejsze.

odkurzacz

Odkurzacz dla osób z alergią

Jeśli w domu mamy alergików to odkurzanie nawet super odkurzaczem z filtrami nie jest dobrym pomysłem. Wiele się na tym nie zyska, dlatego co mamy w takiej sytuacji zrobić/ nie pozostaje nam nic innego jak kupić odkurzacz wodny. Nie mylmy takiego odkurzacza z odkurzaczem piorącym. Wodny to znaczy, że te wszystkie zanieczyszczenia wpadając do specjalnego zbiornika, w którym się znajduje woda. Nie ma wtedy kurzu i właśnie o to nam chodzi.

Cena takiego odkurzacza nie jest wysoka, dlatego można rozważyć sobie taką ofertę. Skoro jesteśmy przy wodzie to może byłoby dobrze od razu kupić odkurzacz piorący? Jego cena jest dość wysoka, ale mając kogoś z alergią w domu można będzie często prać dywany i chodniki, a nawet myc w ten sposób podłogę. To nam się na pewno przyda i sami się o tym przekonamy. Do wyboru mamy różnych producentów, dlatego znajdziemy taką ofertę, jaka będzie dla nas najlepsza.

Duży wybór różnych modeli odkurzaczy

Dzisiaj każdy sam decyduje o tym, który z odkurzaczy chce kupić. Na pewno poza tym, jakie parametry ma silnik odkurzacza trzeba również postawić na akcesoria, które są w zestawie. Im więcej tego jest tym łatwiej będzie nam dotrzeć do każdego miejsca w domu gdzie chcemy odkurzać. Można również wybierać odkurzacze pod względem estetyki. Jeśli podoba nam się jakiś model, bo jest ładny, kolory i nowoczesny to warto wydać na niego więcej.

jaki odkurzacz polecacie

W przypadku odkurzaczy dobrze jest też sprawdzać jeden, ale za to wazony parametr, jakim jest hałas. Problem polega na tym, że tańsze odkurzacze hałasują tak bardzo mocno, że to jest uciążliwe dla nas i dla sasiadów. Lepszym rozwiązaniem będzie jednak wybrać i chce odkurzacz, które są coraz bardziej popularne na rynku. Jeśli chodzi o cenę to trzeba będzie wydać na odkurzacz więcej pieniędzy. Takie urządzenie będzie często wykorzystywane w naszym domu, dlatego musi być bardzo trwałe.

Wtedy będzie nam służyło długimi latami i nie trzeba będzie myśleć o jakimkolwiek s urwisie. Sprawdzajmy runiesz to jak długi jest kabel, im dłuższy tym lepiej. Jest to kabel, który się automatycznie zwija, dlatego jeśli nie potrzebny nam taki długi to nie będzie się plątał między nogami. Jeśli kupujemy odkurzacz to lepiej kupić całkowicie nowy sprzęt na gwarancji.

Wtedy wiemy, że takie urządzenie można będzie naprawiać, jeśli dojdzie do awarii. Używany sprzęt to zawsze ryzyko, bo nie wiemy, w jakich warunkach ktoś go używał i jak mocno go eksploatował. Najlepiej jest zapozna się z ofertami, jakie są dostępne w sklepie i wtedy wiemy ile pieniędzy musimy wydać na odkurzacz. Wszystko wtedy zaplanujemy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here