Jak zredukować obwisłą skórę po ciąży

Po ciąży i porodzie kobiety obserwują wiele zmian zachodzących w ich organizmie. Jednymi z najbardziej widocznych jest wiotczenie skóry. Przejawia się to przede wszystkim obwisłą skórą na brzuchu. Fałdy skóry deformują sylwetkę, powiększają ją optycznie, a przez to przyczyniają się do pojawiania się kompleksów u młodych mam. Powrócenie do figury sprzed ciąży nie jest łatwe. Wymaga czasu (nawet do roku czasu), systematyczności i dużej samodyscypliny. Nie zawsze jednak dieta i ćwiczenia pozwalają pozbyć się obwisłej skóry po ciąży. Chcąc przyspieszyć ten proces i zwiększyć jego efekty, warto skierować swoją uwagę na zabiegi medycyny estetycznej.

Fałdy na brzuchu po porodzie – skąd się biorą?

Na wygląd brzucha po ciąży wpływa wiele czynników. Istotne jest przede wszystkim to, jak kobieta dba o ciało w czasie ciąży – czy stosuje zdrową dietę, pamięta o aktywności fizycznej, pielęgnuje skórę na brzuchu. Wszystko to wpływa zarówno na wygląd ciała, jak i na to, ile kilogramów przybiera się w okresie oczekiwania na dziecko. Na to, czy fałdy na brzuchu po porodzie wystąpią, wpływa też kondycja mięśni brzucha sprzed ciąży, hormony, czynniki dziedziczne, wiek kobiety.

Skóra po ciąży – jakie są jej główne problemy?

W czasie ciąży i po porodzie pojawia się wiele problemów skórnych. Te najczęściej występujące to przetłuszczanie się cery, rozstępy, utrata jędrności, obwisła skóra, dodatkowe kilogramy, wystający brzuch, cellulit. Problemy te najczęściej występują w okolicach brzucha, bioder, na plecach. Oprócz tego kobiety mogą zauważyć osłabienie kondycji włosów i paznokci.

Obwisła skóra na brzuchu po ciąży – jak jej uniknąć?

Zbędne kilogramy po ciąży łatwiej jest zrzucić, kiedy:

  • kobieta nie przytyła w ciąży zbyt dużo, to znaczy mniej niż 12 kilogramów;
  • kobieta była i jest aktywna;
  • karmi piersią;
  • urodziła tylko jedno dziecko;
  • nie ma predyspozycji genetycznych do tycia.

Kiedy mimo to luźna skóra na brzuchu po porodzie wystąpi, to nie oznacza to, że do swojej pierwotnej figury nie da się już powrócić. Sposobów na to, aby schudnąć po ciąży, jest wiele. Wiele pań w pierwszej kolejności stawia na te domowe. Opierają się one na wprowadzeniu diety eliminującej cukier i inne kaloryczne składniki, a także na zwiększeniu aktywności fizycznej. U wielu pań te zabiegi nie przynoszą jednak spodziewanych efektów. W takich sytuacjach warszawska klinika Miracki zaprasza na redukcje tkanki tłuszczowej, cellulitu i luźnej skóry na brzuchu po ciąży urządzeniem Onda.

Zabieg na fałdy na brzuchu po ciąży

Onda jest nowatorskim urządzeniem, który skutecznie redukuje tkankę tłuszczową i cellulit. Pomoże również kobietom po porodzie w powrocie do wymarzonej figury. Zabieg z wykorzystaniem urządzenia Onda jest nieinwazyjny, szybki i wyjątkowo komfortowy. Klientki kliniki Miracki z Warszawy cenią go również za spektakularne efekty, jakie przynosi. Już po kilku zabiegach widoczne jest wyszczuplenie sylwetki, zredukowanie pomarańczowej skórki, ujędrnienie skóry i zwiększenie jej sprężystości, a także pobudzenie komórek do produkcji większej ilości kolagenu.

Zabieg urządzeniem Onda można wykonywać na dowolnej partii ciała, m.in. brzuchu, udach, plecach. Jest to możliwe dzięki temu, że urządzenie działa w oparciu o unikalne fale Coolwaves™, które wnikają w głębokie warstwy skóry. Głowice zastosowane w czasie zabiegu posiadają system chłodzący, który redukuje ból i dyskomfort do minimum. Jednocześnie zapewniają one naturalne rezultaty, nie ingerują w tkanki otaczające miejsce zabiegowe i sprawiają, że czas zabiegu jest bardzo krótki.

Efekty i rekonwalescencja po zabiegu usunięcia obwisłej skóry po ciąży

Efekty zabiegu urządzeniem Onda oraz ilość zabiegów do wykonania, uzależniona jest od obszaru, z którego chce się usunąć obwisłą skórę oraz stopnia zaawansowania problemu. W niektórych przypadkach luźnej skóry można pozbyć się już przy pierwszym zabiegu, jednak zazwyczaj rekomenduje się wykonanie kilku sesji. Więcej o wskazaniach do zabiegu i efektach terapii można przeczytać na https://klinikamiracki.pl/

Bezpośrednio po zastosowaniu procedury Onda mogą wystąpić mało inwazyjne skutki uboczne. Pacjentki zazwyczaj odczuwają pogorszenie się samopoczucia i ogólne osłabienie. Dolegliwości te mijają po ok. 48 godzinach. Należy jednak zaznaczyć, że zabieg nie wymaga szczególnej rekonwalescencji i niemal od razu można wrócić do codziennej aktywności.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here