Jak działają soczewki kontaktowe?

Korzystanie z soczewek kontaktowych zdecydowanie usprawnia codzienne funkcjonowanie. Nic więc dziwnego, że cieszą się one dużą popularnością, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że coraz więcej osób doświadcza jakichś problemów z widzeniem. Jak to się jednak dzieje, że szkła kontaktowe korygują wady wzroku?

Soczewka kontaktowa może pełnić funkcje kosmetyczne i opatrunkowe. Najczęściej jednak służy do korygowania wad wzroku, zapewniając prawidłowe widzenie. Umieszcza się ją na rogówce, gdzie unosi się na warstwie filmu łzowego, który pokrywa powierzchnię tkanki.

Działanie soczewek kontaktowych nie odbiega znacząco od działania okularów – załamują one i skupiają światło w odpowiedni sposób, dzięki czemu wyraźne widzenie staje się możliwe. Z uwagi na fakt, że szkła kontaktowe przylegają do filmu łzowego na powierzchni oka, z każdym jego ruchem naturalnie poruszają się wraz z nim. To jeden z tych atutów, którego nie mają okulary.

Soczewki kontaktowe korygują różne zaburzenia widzenia, w tym krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm i prezbiopię, stąd też ich oferta rynkowa jest niezwykle zróżnicowana. Przekonuje o tym m.in. asortyment salonu optycznego Trendy Opticians. W internetowym sklepie https://trendyopticians.pl/soczewki-kontaktowe znajdziemy szereg różnorodnych rozwiązań. Są one przeznaczone do korekcji konkretnych zaburzeń widzenia. Ich moc dobiera się w zależności od wielkości wady wzroku, zaś krzywiznę zgodnie z krzywizną oka.

Istotny jest również tryb noszenia. Dostępne są m.in. szkła kontaktowe jednodniowe, dwutygodniowe i miesięczne. To, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy, zależy przede wszystkim od naszych indywidualnych potrzeb i upodobań.

Istotna pielęgnacja soczewek kontaktowych

Niezależnie od tego, jakie soczewki kontaktowe będziemy nosić, musimy mieć na uwadze to, że są one wyrobem medycznym. Wymagają więc specjalnego traktowania. Należy je poprawnie nosić oraz dbać o ich higienę i właściwą pielęgnację. W przeciwnym razie możemy nawet uszkodzić rogówkę lub doprowadzić do jej groźnych schorzeń.

Odpowiednia pielęgnacja i użytkowanie szkieł kontaktowych sprawi, że nie tylko zapewnią one prawidłowe widzenie, ale i będą bezpieczne dla oka. To istotne, jeżeli chcemy zachować zdrowie oczu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here