Jak dobrać kosmetyk do rodzaju skóry?

0
829

Dobór kosmetyków do pielęgnacji twarzy w pierwszej chwili wcale nie jest taki prosty i oczywisty. Trzeba bowiem bardzo dobrze orientować się w tym, co jest naszej skórze naprawdę potrzebne, a jakie dodatki mogą jej wyraźnie zaszkodzić. Niezależnie jednak od tego, jaki mamy rodzaj skóry, najlepiej unikać kosmetyków, które zawierają liczne szkodliwe dodatki, bądź też alkohol. Zatem przed wyborem kosmetyku najlepiej sprawdzić, jaki jest jego skład. W ten sposób na przykład uda nam się uniknąć sytuacji, kiedy zakupiony preparat zamiast pomóc, to zaszkodzi, wywołując na przykład silną reakcję alergiczną.

By odpowiedzieć sobie na pytanie, jak prawidłowo dobrać kosmetyki do skóry, musimy wiedzieć, jaki mamy rodzaj cery. Wyróżnia się cerę suchą, normalną, tłustą i mieszaną. Jeśli już nie mamy dwunastu lat, wtedy możemy spodziewać się, że skóra normalna to nie taka, jaką my mamy. Chcąc wiedzieć więc, jaki typ skóry posiadamy spośród tych trzech rodzajów, warto dokładnie przyjrzeć się swojej cerze. Jeśli jest matowa i niezbyt elastyczna, wtedy mamy do czynienia ze skórą suchą. Natomiast gdy skóra jest gruba, z nadmiarem sebum i świecąca, mamy wówczas skórę tłustą. Z kolei typ mieszany to skóra tłusta w strefie czoła i nosa, a sucha na policzkach i brodzie.

Szukasz urodowych informacji? Sprawdź: http://perfumy-vip.pl/

Odpowiednie kosmetyki powinny więc jak najlepiej radzić sobie z problemami, jakie wynikają z posiadania określonego typu skóry. Najlepiej też sięgać po te delikatne preparaty, które łatwo się wchłaniają i nie zatykają porów. Oprócz znajomość typu cery i doboru do niego właściwego preparatu, nie zaszkodzi też zwrócić uwagi na to, kto wyprodukował dany kosmetyk. Im producent jest bardziej znany i ceniony, tym większa szansa, że po jego aplikacji nasza skóra się nie podrażni i będziemy mogli go regularnie stosować.

Jeśli pomimo rozważenia wszystkich tych aspektów w dalszym ciągu mamy wątpliwości, warto udać się do dermatologa lub zasięgnąć porady przez Internet u specjalisty. Szczególnie jest to istotne wtedy, gdy nasza cera sprawia nam wyraźne problemy, a chcielibyśmy jak najszybciej i jak najskuteczniej im zaradzić, nie wydając przy tym fortuny na tysiące niesprawdzonych preparatów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here