Gdzie chodzić na badania kontrolne?

Regularne badania kontrolne stanu zdrowia są bardzo ważne – dzięki nim można uzyskać ocenę swojej kondycji i w porę podjąć odpowiednie działania, gdy wyniki okażą się nieprawidłowe. Gdzie warto chodzić na badania kontrolne?

Dzięki nowoczesnym badaniom kontrolnym można łatwo i szybko określić swój stan zdrowia. Badania z krwi, badania USG, RTG oraz inne metody diagnostyczne pozwalają na uzyskanie dokładnych wyników bez bólu.

Gdzie można wykonać takie badania kontrolne? Czy lepiej zdecydować się na ofertę w placówkach prywatnych, a może skorzystać z nich w ramach ubezpieczenia na NFZ?

Badania kontrolne – na NFZ tylko wybrana oferta

Osoby ubezpieczone w Narodowym Funduszu Zdrowia, które regularnie odprowadzają składki zdrowotne, mają dostęp do szerokiej gamy badań kontrolnych bez opłat.

Skierowanie na podstawowe z nich można otrzymać od swojego lekarza rodzinnego. Specjalistyczne badania może zlecić tylko odpowiedni lekarz specjalista.

 Zatem wtedy, gdy chcemy wykonać badania specjalistyczne, droższe, zrobienie ich na NFZ może być problemem w związku z długimi kolejkami do lekarzy.

Badania kontrolne – pełna gama prywatnie

Praktycznie wszystkie badania kontrolne możemy wykonać odpłatnie w placówkach prywatnych. Do dyspozycji mamy pełną gamę badań krwi, moczu, diagnostykę obrazową oraz inne badania.

Koszty prywatnych badań kontrolnych wahają się od kilku złotych do nawet kilku tysięcy złotych. Ich zaletą jest jednak łatwa dostępność bez skierowania i brak dużych kolejek.

Badania kontrolne – bezpłatne także w placówkach prywatnych

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, ale badania kontrolne można wykonać również bezpłatnie w wielu placówkach prywatnych.

Są to przede wszystkim badania kontrolne prowadzone w ramach dotowanych akcji, które są skierowane do wybranych grup pacjentów. Można zatem skorzystać z nich bez dodatkowych opłat, a także bez skierowania i bez długiego stania w kolejce.

Badania kontrolne tego rodzaju prowadzi między innymi Centrum Medyczne Synexus, które posiada swoje placówki w największych miastach w kraju. Z aktualną ofertą dostępnych pakietów badań można zapoznać się na stronie internetowej Centrum.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here