Co to jest multiroom?

W dzisiejszych czasach ciągły rozwój technologii zapewnia nam wiele nowoczesnych rozwiązań, które są bardzo wygodne. Zdecydowanie należy do nich usługa multiroom, polegająca na dystrybucji dźwięku i obrazu do wielu niezależnych pomieszczeń. W jaki sposób działa multiroom i dlaczego warto z niego korzystać?

Na czym polega multiroom?

Multiroom to usługa polegająca na dystrybucji dźwięku i obrazu do różnych, niezależnych od siebie stref. Co to oznacza w praktyce? Otrzymujemy możliwość słuchania z jednego urządzenia różnej muzyki w każdym z pomieszczeń wyposażonych w głośniki. Z usługi multiroom może korzystać równocześnie pewna określona grupa użytkowników. Najczęściej głośniki w systemie multiroom są zabudowane w ścianach lub suficie i pozostają niewidoczne. Jedynym narzędziem multiroomowym w strefie poza głośnikami, jest urządzenie sterujące. Pozostały sprzęt umieszczony zostaje w specjalnie do tego celu przygotowanym miejscu, z którego sygnały rozchodzą się po całym obiekcie za pomocą zainstalowanego wcześniej okablowania. Więcej na instalacje.nautilus.net.pl

Zdalne sterowanie

Istotnym elementem systemu multiroom jest jednostka centralna, która rozprowadza sygnał niezależnie do każdego z pomieszczeń. Jej funkcje może pełnić:

  • tuner radiowy lub internetowy,
  • serwer z plikami muzycznymi,
  • telefon iPhone, który za pomocą specjalnej przejściówki można podłączyć do systemu,
  • odtwarzacz płyt cyfrowych.

Z kolei obraz w systemie multiroom może być dostarczany za pomocą:

  • odtwarzaczy płyt,
  • tunerów TV SAT,
  • telewizji kablowej,
  • Internetu

Co ważne, systemem tym można sterować zdalnie za pomocą przenośnego panelu sterującego. Systemu multiroom jest bardzo prosty w obsłudze i przeważnie odbywa się za pomocą klawiatury, ekranu dotykowego lub pilota. Można również użyć tabletu lub smartfonu, działających w systemach iOS lub Android. Należy pamiętać, że w tym celu konieczne jest pobranie odpowiedniej aplikacji na dane urządzenie. Umożliwia nam to zmianę źródła dźwięku, regulowanie głośności, wybieranie stacji radiowej i albumów muzycznych, tworzenie list odtwarzania, a także ustawianie muzyki na budzenie. Rozmieszczenie głośników w systemie muliroom jest dowolne i zależy od potrzeb i preferencji domowników.

Dlaczego warto skorzystać z systemu multiroom?

Niewątpliwie system multiroom zapewnia użytkownikom ogromną wygodę użytkowania. Dzięki niemu, możliwe jest odtwarzanie dźwięku i obrazu wszędzie tam, gdzie tylko nam się zamarzy. Nie jesteśmy zmuszeni kupować osobnego sprzętu do każdego pokoju. Warto też podkreślić, że takie rozwiązanie jest w stanie zapobiec konfliktom w rodzinie, gdzie każdy z domowników chciałby oglądać lub słuchać czegoś innego. Teraz nikt nie będzie musiał rezygnować z tego, co aktualnie chce robić. Nie zapominajmy także o tym, że wnętrze naszego domu będzie wyglądać po prostu estetyczniej i schludniej, bez widocznych kabli. Zyskamy także wolną przestrzeń.

System multiroom

System multiroom – komu zaufać?

Decydując się na instalację systemu multiroom w swoim domu, warto powierzyć to zadanie specjalistom. Dzięki temu, będzie on wyglądał estetycznie oraz bezbłędnie spełniał swoją funkcję. Systemy multiroom znajdują się między innymi ofercie firmy Nautilus. Jest to firma mogąca pochwalić się blisko 20-letnim doświadczeniem w branży, której misją jest dostarczanie najwyższej jakości rozwiązań dźwiękowych. Firma ma na swoim koncie wiele efektownych realizacji. Nautilus wyróżnia się profesjonalizmem oraz wysoką jakością oferowanych usług. System multiroom od Nautilus to nowoczesne rozwiązanie dla najbardziej wymagających.

Więcej na instalacje.nautilus.net.pl

NAUTILUS, ul. Malborska 24, 30-646 Kraków, Telefon: 515 199 525.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here